Răzvan Marin a debutat la Ajax cu o victorie împotriva vicecampioanei Turciei

0
1178

Răzvan Marin a debutat pentru noua sa echipă, Ajax, într-un meci amical cu Basaksehir, formație care a terminat sezonul 2018/19 pe locul 2 în Turcia. Olandezii au câștigat cu 2-1. Dolberg a deschis scorul în minutul 28 iar Gunok de la turci a dublat avantajul în minutul 71 când și-a introdus mingea în propria poartă. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 76 de Frei.

Fostul jucător al Viitorului și Standard Liege, Răzvan Marin a început partida din primul minut și și-a făcut bine treaba. Marin a jucat mijlocaș dreapta și a purtat tricoul cu numărul 7. La pauză, toată echipa a fost înlocuită. Declarația jucătorului român după finalul partidei: “Pentru un prim meci, pot să spun că sunt mulțumit. Sunt bucuros, m-am simțit bine pe teren. Cred că suporterii sunt un pic nebuni, dar într-un sens bun. Continui să trag tare și să fac o treabă bună pentru Ajax.

Răzvan Marin a primit mai multe responsabilități din partea antrenorului Ten Hag Erik, cele mai importante fiind executarea loviturilor libere dar și a cornerelor. Campionatul pentru Ajax debutează pe 27 iulie pe teren propriu împotriva formației PSV Eindhoven.

Articolul precedentFOTO: de la Nurnberg la Wimbledon, toate cele 19 trofee cucerite de Simona Halep în carieră
Articolul următor#PronoLiga1! 6! Vin cei 6 lideri ai etapei! Cine se desprinde în runda a 2-a?