România la primul eșec de la Mondialul de Handbal

0
1143
sursa: denmark2015.com

Prima partidă importantă din Grupa D a României din cadrul Campionatului Mondial de Handbal care se dispută în aceste zile în Danemarca a însemnat și prima înfrângere pentru echipa antrenată de suedezul Tomas Ryde. Cristina Neagu și co. au pierdut partida cu Spania, scor 26-18. Prima repriza a aparținut fetelor noastre care se aflau la conducerea partidei până în finalul reprizei când au cedat, intrând la pauză cu o diferență de un gol: 13-12.

Repriza a doua a fost catastrofală, cu foarte multe greșeli de partea jucătoarelor noastre. Mingile aruncate de jucătoarele noastre nu au intrat în poarta adversarelor timp de 14 minute. Actul second s-a terminat cu sorul de 13-6 pentru Spania. Scorul final al partidei a fost de 26 la 18 și pentru România urmează o altă partidă grea, cu Norvegia pe 10 decembrie.

spain romania

clasament

În primele două partide, România a câștigat cu Puerto Rico (47-14) și cu Kazakhstan (36-20).

Capturi imagini: Dolce Sport

Articolul precedent#PronoLiga1! Echilibru maxim în frunte. Liderul e amenințat de un debutant!
Articolul următorSeară nebună în Liga Campionilor! S-au înscris 30 de goluri, Manchester United părăsește competiția, Ronaldo stabilește un nou record! Toate detaliile serii!