0
1032

yokohama1

Nici că se putea să fie mai bine! Prima partida de fotbal din 2014 a fost chiar o finală, cea a Cupei Japoniei, disputată între campioana en-titre Sanfrecce Hiroshima şi ocupanta locului secund în campionat, Yokohama Marinos.

Primul gol din acest an a fost reuşit în minutul 17, de Manabu Saito, jucătorul lui Yokohama, iar Yuji Nakazawa a dublat avantajul cinci minute mai târziu. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-0 pentru Yokohama Marinos, aceasta fiind a 7-a cupă câştigată din istoria clubului, în timp ce pentru Sanfrecce Hiroshima este a 11-a finală pierdută din 14 jucate! La Yokohama a evoluat şi celebrul Shunsuke Nakamura.

Data şi ora marcării: 01.01.2014, ora 14:17 (ora locală din Tokyo), 07:07 (ora României).