VIDEO Europa League: Petrolul aproape calificată, CFR în dubii

0
1228
fb.com/tikitaka.ro

Petrolul a reușit să învingă cu 2-0 formația albaneză, Famurtari pe teren propriu. Deși echipa lui Răzvan Lucescu a controlat meciul de la un capăt la celălalt, golurile ploieștenilor au venit abia spre sfârșitul partidei. Intrat în repriza a doua, olandezul în vârstă de 21 de ani transferat în această vară în Gruia, Gevaro Nepomuceno a deschis scorul în minutul 77 după un șut la vinclu din interiorul careului de 16 metri. Al doilea gol al lupilor galbeni a fost marcat de Toto Tamuz în minutul 84. Acesta a trimis cu capul o minge venită din corner. În urma acestei victorii, Petrolul este cu un pas în turul 3 preliminar al Europa League.

cfr 0-0 jagodina

CFR Cluj nu a reușit decât un rezultat de egalitate, scor 0-0 pe teren propriu cu sârbii de la Jagodina. Statistica a fost de partea clujenilor la toate capitolele dar acest lucru n-a fost de ajuns pentru o victorie. Cea mai importantă fază a meciului s-a petrecut în minutul 75 când Chuka Ogbu a trimis în bară. Returul din Serbia se anunță unul cu emoții pentru ceferiști dar chiar și așa, echipa lui Miriuță are prima șansă de calificare.

Articolul precedentUEFA a dat publicității lista nominalizărilor pentru titlul de cel mai bun jucător din Europa în sezonul 2013/2014
Articolul următorFUNNY: Deulofeu face mișto de Cristiano Ronaldo după revenirea la Barcelona
"Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it's much more serious than that." Bill Shankly