În sferturile de finală ale Cupei UEFA, ediția 1971/72, UTA întâlnea puternica formație a celor de la Tottenham Hotspur. După o înfrângere cu 2-0 la Arad, Domide și compania jucau returul cu englezii pe 21 martie 1972 pe un White Hart Lane plin până la refuz.

Fotbaliștii noștri au abordat partida cu încredere, ca și cum nu ar avea nimic de pierdut și nu s-au dus în Anglia să se apere. Acest lucru a fost confirmat arădeni în minutul 62 când Domide avea să deschidă scorul. Din păcate, gazdele egalau în minutul 80 prin Gilzean. Scorul de 1-1 s-a menținut până la ultimul fluier. Din păcate, utiștii ratau o calificare istorică în semifinale după 3-1 la general cu Tottenham, nimeni alta decât viitoarea câștigătoare a competiției în acel sezon.