Revanșa oltenilor ….

0
887

SCM Craiova a câștigat, în deplasare, împotriva adversarul tradiţional al sportului craiovean, Dinamo București într-un meci din cadrul campionatului național de baschet.Elevii pregătiţi de Andelko Mandic şi Marius Toma s-au impus într-o manieră mai clară decât o arată rezultatul: 83-94 (19-28, 16-20, 21-20, 27-26).

Până la pauza mare, SCM Craiova a adunat un avantaj consistent de 13 puncte, conservate după minutele de odihnă. În prim–planul partidei s-a aflat canadianul Steve Ross care a reuşit nu mai puţin de 34 de puncte. El a fost secondat de LeVar Seals şi Andonte Gennie cu 22, respectiv 17 puncte. Craiovenii îşi iau astfel revanşa după ce în tur au fost depăşiţi pe teren propriu şi arată ca o echipă din ce în ce mai solidă, graţie transferurilor inspirate din iarnă. Dacă se va păstra acelaşi lot, în sezonul viitor altele vor fi obiectivele echipei.

Articolul precedentVIDEO! Arbitrii au reuşit să obţină o remiză între AC Milan şi Juventus!