PSG remizează în startul noului sezon

0
1171

1314_L1_Montpellier_Paris_Maxwell_CabellaNoul sezon din Ligue 1 a început vineri seara pe Stade de la Mosson cu partida dintre Montpellier și Paris Saint-Germain. În ciuda așteptărilor, parizienii lui Laurent Blanc nu au obținut decât un 1-1 cu toate că au avut superioritate numerică în finalul meciului.

În minutul 10, după o minge pierdută de  Zlatan Ibrahimovic la mijlocul terenului, Montpellier a pornit pe contraatact, iar Remy Cabella a deschis scorul după ce reluat în poartă șutul deviat al lui Herrera. După o oră de joc, Javier Pastore a trimis o minge înaltă în careu, Ibrahimovic a deviat-o cu capul, iar Maxwell, aflat la finalizare, a restabilit egalitatea. MHSC a rămas în zece oameni în minutul 72 când Abdelhamid El Kaoutari a văzut al doilea galben pentru o intrare la Pastore și tot în același minut și-a făcut debutul în Ligue 1 și Edinson Cavani, iar uruguayanul cumpărat de PSG cu 64 de milioane de euro de la Napoli a fost aproape să înscrie peste doar două minut, fiind blocat de la Siaka Tiene.

Programul primei etape din Ligue 1:

Vineri:

• Montpellier – PSG 1-1 (Cabella 10′ / Maxwell 60′)

Articolul precedentDjokovic vs Nadal în semifinalele Rogers Cup
Articolul următorAlexandra Dulgheru și Monica Niculescu, în ultimul tur al calificărilor la Cincinnati !