#PronoLiga1. Liderul continuă să aibă un avans liniștitor. Urmează runda a 2-a de Play-off/Play-out

48
806

Debutul de Play-off / Play-out a adus o ușoară pierdere de viteză a liderului Bera. Cu toate acesta, distanța sa față de locul secund, ocupat de Dragoș Adrian și Tirlea Alexandru, este încă una destul de mare, de 5 puncte. Pe locul 3 îl avem pe Taban Luis, care are un -7 față de lider.

Etapa din weekendul trecut a fost câștigată de Vraf Nord și Știrbei Vodă, cu un scor de 8/9. ”Lanterna” revine în acest debut de Play-off/Play-out unui alt cuplu: Costindte și Peia Răzvan, cei care s-au oprit la 2/9.

Clasamentul etapei a 31-a

Loc Jucător Puncte
1 Vraf Nord 8
2 Știrbei Vodă 8
3 Udrescu Dragoș 7
4 Sikmar 7
5 Claudiu Emanoil 6
6 Dragoș Adrian 5
7 Radu Gheorghe 5
8 Ditcov Bogdan 5
9 Shanghai 5
10 Vartan Răzvan 5
11 Adrian B 5
12 Julian Ross 5
13 Cosma Corneliu 5
14 Microb 5
15 Ionuț Iancu 5
16 Andrei G 5
17 Lucian Ciobanu 5
18 Cristian-D. Pop 4
19 Tiq 4
20 Tirlea Alexandru 4
21 Engler Sorin 4
22 Mirvio 4
23 Daninho 4
24 Dan Daniel STB 4
25 Ionuț Brânzei 4
26 Mugurel ”Pele” Buga 4
27 Georgynyo89 4
28 Geaxi Marius 4
29 Cristi 4
30 Iosif M. Darie 4
31 Sebastian Turcanu 4
32 Cristian Andrei 4
33 Taban Luis 4
34 Nelu Jichita 3
35 Răzvan Raul 3
36 Gabel 3
37 Mircea Trușcă 3
38 Claudiu Iacob 3
39 Bera 3
40 Emil Toma 3
41 Vasile Dorin-Andrei 3
42 Vladimir Cristea 3
43 Costindte 2
44 Peia Răzvan 2
45 RaduTheSecond 0
46 Draco-RO 0
47 Deki 0
48 Cristian Stoica 0
49 Mandea 0
50 Ioanițoaia 0
51 Ibracadabra 0
52 Toganel Paul 0
53 Andrei George 0
54 Cîrstoiu Ștefan 0
55 Dan Gramescu 0
56 Tzetze 0
57 Cătălin 0
58 Viorel P 0
59 Alex Jurcuța 0
60 Flaviu 0
61 Thernandier 0
62 Marius 0
63 Ionuț Iftimi 0
64 Alex B 0
65 Cristinel Birta 0
66 AlexandruStl 0
67 Vlad Mădălin 0
68 Ana 0
69 Ștefan Maxim 0
70 Costache Rusu 0
71 Toni Piatră 0
72 Alex Paloșanu 0

Clasamentul general #PronoLiga1

Loc Jucător Puncte
1 Bera 140
2 Dragoș Adrian 135
3 Tirlea Alexandru 135
4 Taban Luis 133
5 Nelu Jichita 131
6 Adrian B 131
7 Știrbei Vodă 131
8 Julian Ross 130
9 Engler Sorin 129
10 Claudiu Emanoil 128
11 Daninho 127
12 Emil Toma 126
13 Sebastian Turcanu 125
14 Dan Daniel STB 124
15 Mugurel ”Pele” Buga 124
16 Cristi 124
17 Shanghai 123
18 Cristian Andrei 123
19 Vartan Răzvan 122
20 Radu Gheorghe 120
21 Cosma Corneliu 120
22 Răzvan Raul 119
23 Tiq 119
24 Sikmar 119
25 Georgynyo 119
26 Peia Răzvan 119
27 Vraf Nord 118
28 Udrescu Dragoș 118
29 Ditcov Bogdan 118
30 Costindte 118
31 Lucian Ciobanu 118
32 Cristian-D. Pop 117
33 Microb 115
34 Claudiu Iacob 114
35 Mirvio 112
36 Geaxi Marius 111
37 Iosif M. Darie 111
38 Vasile Dorin-Andrei 111
39 Ionuț Iancu 110
40 Ionuț Brânzei 109
41 Mircea Trușcă 105
42 Andrei G 101
43 Vladimir Cristea 101
44 Marius 100
45 Gabel 99
46 Cristian Stoica 94
47 Mandea 78
48 Alex B 75
49 Ioanițoaia 72
50 Ștefan Maxim 69
51 Alex Jurcuța 50
52 AlexandruStl 50
53 Cristinel Birta 46
54 Draco-RO 45
55 Viorel P 31
56 Thernandier 27
57 Deki 26
58 Dan Gramescu 26
59 Alex Paloșanu 25
60 Ana 24
61 Vlad Mădălin 23
62 Toni Piatră 22
63 Ibracadabra 20
64 Costache Rusu 10
65 Cîrstoiu Ștefan 9
66 Tzetze 6
67 Toganel Paul 5
68 Andrei George 5
69 RaduTheSecond 3
70 Cătălin 3
71 Flaviu 3
72 Ionuț Iftimi 2

Etapa a 32-a (Play-off / Play-out)

31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul
1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj
1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani
1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul
2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari
2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj
3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia
3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB

MODUL DE PARIERE:

8 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 8 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2).

IMPORTANT: NU SE ACCEPTĂ ”DUBLELE” (1x, 12, x2). 

Cum funcționează un JOKER?

În fiecare etapă, echipa Tikitaka va alege un meci care va puncta dublu. El are rolul de a crește suspansul și de a mări șansele de “evadare” ale celor buni. Astfel, un participant poate acumula maxim 9 puncte într-o etapă.

  • Joker-ul etapei: Rapid – Farul

Termen limită pentru primul meci al etapei: 31 martie, ora 20:59

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor

NU UITAȚI! Odată lăsate, pronosticurile nu mai pot fi modificate în timpul etapei!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Se considera FINALE doar rezultatele după 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, scandări rasiste, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere:

FCU Craiova – Petrolul 1
UTA – U Cluj 2
Hermannstadt – FC Botoșani 1
Rapid – Farul x
FC Argeș – FC Voluntari x
U Craiova – CFR Cluj x
CS Mioveni – Chindia x
Sepsi – FCSB 1

Articolul precedentIon Moina – marele campion la atletism care prefera fotbalul
Articolul următorRomânia – Danemarca 2-5 (Preliminarii EURO 2004 – 29 martie 2003)

48 COMENTARII

  1. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  2. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 2
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  3. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  4. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  5. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  6. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  7. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia1
    Sepsi – FCSB 1

  8. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB x

  9. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  10. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani X
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  11. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  12. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  13. 31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul x
    1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj x
    1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani 1
    1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul x
    2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari x
    2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj x
    3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia x
    3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB x

  14. FCU Craiova – Petrolul X
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 1

  15. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 1

  16. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  17. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani X
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  18. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  19. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  20. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 1
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 1

  21. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 1
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  22. 31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul 1
    1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj x
    1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani 1
    1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul x
    2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari x
    2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj 2
    3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia x
    3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB 1

  23. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  24. FCU Craiova – Petrolul X
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari X
    U Craiova – CFR Cluj 1
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 1

  25. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  26. FCU Craiova – Petrolul 2
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  27. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  28. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul X
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 1
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB X

  29. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani x
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  30. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani 2
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  31. 31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul 1
    1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj 2
    1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani 1
    1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul 2
    2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari 2
    2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj 2
    3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia x
    3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB x

  32. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  33. Fcu craiova – petrolul x
    Uta – u cluj x
    Sibiu – botosanib 2
    Rapid – farul x
    Arges – voluntari 1
    U craiova – cfr 2
    Csvmioveni _ chindia 1

    Sepsi – fcsb 2

  34. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia X
    Sepsi – FCSB 2

  35. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  36. FCU Craiova – Petrolul X
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani X
    Rapid – Farul X
    FC Argeș – FC Voluntari X
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  37. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  38. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul 1
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB x

  39. 31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul 1
    1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj 1
    1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani 1
    1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul X
    2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari X
    2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj 2
    3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia 1
    3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB 2

  40. FCU Craiova – Petrolul 2
    UTA – U Cluj 2
    Hermannstadt – FC Botoșani 2
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia x
    Sepsi – FCSB 2

  41. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB x

  42. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul X
    FC Argeș – FC Voluntari X
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 1

  43. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj X
    Hermannstadt – FC Botoșani 2
    Rapid – Farul 2
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 2
    Sepsi – FCSB 2

  44. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 1
    U Craiova – CFR Cluj x
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 1

  45. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 1
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari x
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  46. FCU Craiova – Petrolul x
    UTA – U Cluj x
    Hermannstadt – FC Botoșani 2
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  47. FCU Craiova – Petrolul 1
    UTA – U Cluj 1
    Hermannstadt – FC Botoșani X
    Rapid – Farul x
    FC Argeș – FC Voluntari 2
    U Craiova – CFR Cluj 2
    CS Mioveni – Chindia 1
    Sepsi – FCSB 2

  48. 31 mar 2023, 21:00: FCU Craiova – Petrolul 2
    1 apr 2023, 12:00: UTA – U Cluj x
    1 apr 2023, 17:00: Hermannstadt – FC Botoșani 1
    1 apr 2023, 21:45: Rapid – Farul 1
    2 apr 2023, 13:30: FC Argeș – FC Voluntari x
    2 apr 2023, 21:00: U Craiova – CFR Cluj 2
    3 apr 2023, 17:30: CS Mioveni – Chindia 1
    3 apr 2023, 20:30: Sepsi – FCSB 1

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here