PronoLiga1În mod normal, Ediția a IV-a de #PronoLiga1 trebuia să se apropie cu pași repezi de final. Din fericire însă pentru 95,87% dintre jucători, conducerea Tikitaka.ro, întrunită ieri în regim de urgență, a hotărât, în unanimitate de voturi, să prelungească această ediție până la finalul campionatului. Asta înseamnă că ultima rundă nu va fi cea cu numărul 17, așa cum era anunțat inițial, ci cea cu numărul 34, adică ultima.

Decizia surprinzătoare a forului de conducere al Tikitaka.ro a fost salutată cu entuziasm de o parte dintre jucători. Astfel, dacă cea mai tare concurentă din #PronoLiga1, Bianca, a explodat de bucurie, spunând că: ”Mai lungă va fi mai palpitantă”, un alt concurent, Fmro, a închinat ode comuniste conducerii Tikitaka: ”Trăiască LPF TikiTaka”.

Înainte de a trece la preview-ul etapei a 4-a, trebuie să mai spunem un lucru esențial. Ideea de prelungire a concursului a venit după o discuție cu Echidistant, jucător care era convins că Ediția a IV-a se va derula pe tot sezonul. Deși prelungirea concursului îl avantajează direct pe acest jucător, el nemaiavând șanse la locul 1 cu 17 runde, precizăm clar faptul că forul de conducere al blogului nu a primit niciun fel de ”atenții” din partea nimănui.

În ceea ce privește etapa a 14-a, cea care va începe la finalul acestei săptămâni, trebuie spus că ea va avea la starul ei un lider unic la #PronoLiga1, în persoana lui Petru.  El este urmărit îndeaproape de MM, dar nu Monica Macovei, ci de Marius (Danea) & Moty, jucători care se află la un punct distanță și au mari șanse la detronare în cazul unei evoluții bune. Șanse de urcare au și Herdaniel9, Daninho Dj și Deki, jucători aflați destul de aproape de primele două poziții.

Înainte de meciurile etapei a 14-a, haideți să vedem cum arată clasamentul general:

Loc  Jucator Puncte
1 petru 67
2 Marius Danea 66
3 Moty 66
4 herdaniel9 65
5 daninho 64
6 Deki 64
7 echidistant 62
8 ioanitoaia 62
9 buciumel ionut 62
10 BodoniAttila 61
11 Catalin Cernat 61
……………. …………………………. ……………
32 DjayRares 35
33 Sebi Raducu 32
34 Mandea 31

_______________________________________________________

Etapa a 14-a din Liga 1:

07 Noiembrie 2014, 18:00: ASA Tg. Mureș – Gaz Metan
07 Noiembrie 2014, 20:30: Dinamo – Viitorul
08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii
08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj
08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul
09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova
09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra
09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua
10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul

MODUL DE PARIERE:

9 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 8 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2) plus o dublă (1X, 12, X2) PE FIECARE ETAPĂ! 

Atenție mare când pariați! Dacă veți pune două sau mai multe duble (gen 1x,12,x2) acestea se vor anula!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Termen limită pentru debutul acestei etape:  vineri, 7 noiembrie, ora 17:59!

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor.

Se considera FINALE doar rezultatele dupa 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere 8 simple + o dublă!

ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
Dinamo – Viitorul 1
FC Brașov – Pandurii 1
FC Botoșani – CFR Cluj 1
U Cluj – Petrolul x2
CSMS Iași – CSU Craiova x
Oțelul – Astra 2
Concordia – Steaua 2
Rapid – Ceahlăul x

29 COMENTARII

  1. 07 Noiembrie 2014, 18:00: ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    07 Noiembrie 2014, 20:30: Dinamo – Viitorul 1
    08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii x
    08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj x
    08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul 2
    09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova x2
    09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra 2
    09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua 2
    10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul x

  2. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 1x
    CSMS Iași – CSU Craiova 1
    Oțelul – Astra 1
    Concordia – Steaua x
    Rapid – Ceahlăul x

  3. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul x2
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul x

  4. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    07 Noiembrie 2014, 20:30: Dinamo – Viitorul 1x
    08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii x
    08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj 1
    08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul x
    09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova x
    09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra 2
    09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua 2
    10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul 1

    MODUL DE PARIERE:

  5. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj 1x
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  6. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan X
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii X
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova 1X
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  7. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul x
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul x
    CSMS Iași – CSU Craiova 1x
    Oțelul – Astra x
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  8. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj 12
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul x

  9. @claudiuemanoil
    ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1x
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova 1
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul x

  10. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan X

    Dinamo – Viitorul X2

    FC Brașov – Pandurii 2

    FC Botoșani – CFR Cluj X

    U Cluj – Petrolul 2

    CSMS Iași – CSU Craiova 2

    Oțelul – Astra 2

    Concordia – Steaua 2

    Rapid – Ceahlăul x

  11. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1X
    FC Botoșani – CFR Cluj X
    U Cluj – Petrolul X
    CSMS Iași – CSU Craiova X
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  12. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan X
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova X
    Oțelul – Astra X2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  13. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan X
    Dinamo – Viitorul 1X
    FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 1
    CSMS Iași – CSU Craiova 1
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  14. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1x
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra x
    Concordia – Steaua x
    Rapid – Ceahlăul 1

  15. 07 Noiembrie 2014, 18:00: ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    07 Noiembrie 2014, 20:30: Dinamo – Viitorul 1
    08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii 1
    08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj 1X
    08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul 2
    09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova 2
    09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra 2
    09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua 2
    10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul X

  16. 07 Noiembrie 2014, 18:00: ASA Tg. Mureș – Gaz Metan x
    07 Noiembrie 2014, 20:30: Dinamo – Viitorul 1x
    08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii 1
    08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj x
    08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul 2
    09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova 2
    09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra 2
    09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua 2
    10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul x

  17. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul x
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul x
    CSMS Iași – CSU Craiova x2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  18. PRONOSTICURI CRISTI!
    ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  19. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul x2
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  20. Pronosticuri Cătălin Cernat!
    ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 12
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 2
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova 1
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 2

  21. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan x
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj 1
    U Cluj – Petrolul 1x
    CSMS Iași – CSU Craiova 1
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  22. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj x2
    U Cluj – Petrolul x
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul x

  23. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan 1
    Dinamo – Viitorul 1
    FC Brașov – Pandurii 1
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  24. Dinamo – Viitorul 1x
    FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 2
    U Cluj – Petrolul 1
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 2
    na, ca am intirziat 🙁

  25. ASA Tg. Mureș – Gaz Metan –
    Dinamo – Viitorul –
    FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 2
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  26. FC Brașov – Pandurii 2
    FC Botoșani – CFR Cluj 12
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra 2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 1

  27. 08 Noiembrie 2014, 15:30: FC Brașov – Pandurii 1
    08 Noiembrie 2014, 18:00: FC Botoșani – CFR Cluj 1
    08 Noiembrie 2014, 20:30: U Cluj – Petrolul 2
    09 Noiembrie 2014, 15:30: CSMS Iași – CSU Craiova X
    09 Noiembrie 2014, 17:30: Oțelul – Astra X
    09 Noiembrie 2014, 20:00: Concordia – Steaua 2
    10 Noiembrie 2014, 20:30: Rapid – Ceahlăul 1

  28. FC Brașov – Pandurii x
    FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul 2
    CSMS Iași – CSU Craiova x
    Oțelul – Astra x2
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul x

  29. FC Botoșani – CFR Cluj x
    U Cluj – Petrolul 1x
    CSMS Iași – CSU Craiova 2
    Oțelul – Astra x
    Concordia – Steaua 2
    Rapid – Ceahlăul 2

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here