Pastor asaltat de fani după ce oaspeții au marcat de 4 ori în poarta la care s-a rugat

0
1215

Un pastor a încercat să ajute naționala Eswatini (noua denumire a statului Swaziland) rugându-se la una din porțile terenului însă, din păcate pentru el și pentru echipa gazdă, rugăciunile nu au fost de ajuns. Chiar mai mult decât atât, la poarta la care s-a rugat respectivul pastor, s-au înscris 4 goluri, toate trecute în contul echipei rivale, Senegal.

Pastorul s-a trezit cu furia fanilor eswatini fiind astfel nevoie ca forțele de ordine să intervină pentru a-i asigura protecție.

Eswati a pierdut cu 4-1 partida de pe teren propriu cu Senegal și după două meciuri are 0 puncte într-o grupă din care mai fac parte Congo și Guinea-Bissau. Se califică la Cupa Africii pe Națiuni primele două clasate din fiecare grupă.

Clasamentul Grupei I:

LocEchipaMP
1.Senegal26
2.Congo23
3.Guinea-Bissau23
4.Eswatini20

 

 

Lasă un comentariu

Lasă comentariul tău
Introdu numele tău