Premier League: Ozilmania în Londra

0
940

ozilamnia

Nici că se putea un debut mai bun pentru Mesut Ozil în tricoul tunarilor, fostul jucător al celor de la Real Madrid dând pasa de gol la primul gol, marcat de Olivier Giroud pentru Arsenal în deplasarea de la Sunderland. Gardner a egalat pentru gazde dintr-un penalty ușor acordat în startul reprizei secunde, ceea ce a forțat echipa lui Arsene Wenger să își dubleze eforturile într-un meci pe care l-au câștigat în cele din urmă grație dublei marcate de Aaron Ramsey. ( rezumatul video al meciului il puteti vedea mai jos )

Debut Fellaini și golazo marcat de Rooney pentru United

Echipa condusă acum de David Moyes ia o gură de aer după victoria de azi, 2-0 cu Crystal Palace, necesară ținând cont că în primele trei etape câștigase doar un meci, 4-1 la Swansea, remizase 0-0 cu Chelsea și pierduse cu 0-1 la Liverpool.

Van Persie a deschis scorul dintr-un penalty inexistent fluierat de arbitrul întâlnirii, iar Rooney a stabilit rezultatul final transformând superb o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri distanță de poartă.

Pentru United a debutat belgianul Marouane Fellaini, introdus de Moyes pe teren în ultimele 30 de minute ale meciului.

Tottenham se cațără spre pozițiile fruntașe

O dublă marcată de Sigurdsson a fost suficientă pentru ca Spurs să se impună în fața celor de la Norwich Site pe White Hart Lane. Islandezul a întrerupt pasă proastă prin care trecea Spurs la capitolul goluri din acțiune, iar echipa antrenată de Villas Boas se plasează pe locul doi în clasamentul din Premier League, chiar dacă provizoriu, în așteptarea meciului Swansea – Liverpool de luni.

Everton – Chelsea  1-0
Soouthampton – West Ham United ( duminică )

Rezumat video Manchester United – Crystal Palace 2-0

Articolul precedentVictoria carierei pentru Elissonde! Horner câștigă Vuelta pe Angliru!
Articolul următorFOTO: Coregrafii spectaculoase în derby-urile de la Milano şi Split