Golazo în Argentina

0
676

În acest weekend a început partea a 2-a a campionatului Argentinei, numită Torneo Final. Știrea săptămânii a fost încheierea telenovelei Riquelme, acesta declarând că va juca în continuare pentru Boca Juniors. De Boca se leagă și golul prezentat în acest articol, gol marcat în meciul jucat pe teren propriu contra celor de la Quilmes, și încheiat 3-2. Oaspeții au condus încă din minutul 8 cu 2-0 și păreau că îi vor strica revenirea la echipă a antrenorului Carlos Bianchi. Dar Boca a reușit să înscrie un gol important înainte de pauză, apoi Burdisso a egalat în repriza secundă și tot Guillermo Burdisso, fundaș central de meserie, a reușit dubla marcând golul victoriei printr-un voleu superb de la 16m:

Articolul precedentExemplu de profesionalism și …sacrificiu!
Articolul următorBundesliga: Cine sa o invinga pe Bayern ?