257

ARABIA SAUDITĂ:
PREMIER LEAGUE – RUNDA 24

Al Khaleej 2-2 Al Akhdoud
Andrei Burcă (7.4) și Florin Tănase (6.9) au fost integraliști la oaspeți. După 28 de minute, gazdele conduceau cu 2-0. Burcă a redus din diferență în minutul 49 de la punctul cu var, ajungând la a 5-a reușită în acest sezon fiind și românul cu cele mai multe goluri din campionatul saudit (1. Burcă – 5 goluri; 2. Stanciu – 3 goluri; Cordea – 2 goluri; Tănase – 2 goluri; Toșca – 0 goluri). Al Akhdoud a marcat golul de 2-3 în minutul 90+5 dar golul a fost anulat de var pentru o poziție de offside. Al Akhdoud este pe 13 cu 24 de puncte.

Abha 1-0 Al Wehda
Ciprian Tătărușanu (6.8) a fost integralist la Abha. Echipa goalkeeperului român române în zona fierbinte a clasamentului, locul 17 din 18 echipe cu 21 de puncte, la egalitate cu echipa lui Alin Toșca, Al Taee, însă cu un meci mai puțin disputat. Al Taee joacă duminică, 15 martie pe teren propriu cu Al-Ettifaq. Retrogradează ultimele 3 clasate (locurile 16, 17 și 18).

SLOVENIA:
PRVA LIGA – RUNDA 26

FC Koper 1-3 NK Celje
Marco Dulca nu a fost în lot pentru acest meci. Celje s-a distanțat la 10 puncte în fruntea clasamentului însă are și un meci în plus față de ocupanta locului secund, Olimpija Ljubljana.

KOSOVO:
SUPERLIGA – RUNDA 25

Feronikeli 0-1 FC Drita
– Echipa lui Ianis Malama a pierdut cu 1-0 meciul cu FC Drita de pe teren propriu. Nu am găsit informații despre loturile celor două echipe pentru acest meci. FC Feronikeli 74 este pe locul 7 din 10 echipe cu 26 de puncte după 25 de meciuri (7 victorii, 5 egaluri și 13 înfrângeri). Locul 8 joacă baraj de menținere în prima iar în timp ce locurile 9 și 10 retrogradează direct.

MALTA:
PREMIER LEAGUE – RUNDA 21

Birkirkara 0-2 Naxxar
Andrei Ciolacu a fost integralist la Birkirkara. Echipa lui este pe 5 cu 30 de puncte, la 11 puncte de locul 3 și la 19 d primul loc. Ciolacu este pe locul 4 în topul marcatorilor cu 10 goluri.