GRUPA A GRUPA B GRUPA C GRUPA D GRUPA E GRUPA F

Data Meci Stadion
14.06.2021 Polonia 1-2 Slovacia Krestovsky Stadium (St. Petersburg)
14.06.2021 Spania 0-0 Suedia La Cartuja (Sevilla)
18.06.2021 Suedia 1-0 Slovacia Krestovsky Stadium (St. Petersburg)
19.06.2021 Spania 22:00 Polonia La Cartuja (Sevilla)
23.06.2021 Slovacia 19:00 Spania La Cartuja (Sevilla)
23.06.2021 Suedia 19:00 Polonia Krestovsky Stadium (St. Petersburg)

 

CLASAMENT
Echipa M V E Î GM – GP P
1. Suedia 2 1 1 0 1 – 0 4
2. Slovacia 2 1 0 1 2 – 2 3
3. Spania 1 0 1 0 0 – 0 1
4. Polonia 1 0 0 1 1 – 2 0

 

1. SPANIA

MECIUL 1
Luni, 14 iunie 2021 – La Cartuja, Sevilia (Spania)
SPANIA 0-0 SUEDIA
PRIMUL XI
23. Unai Simón (GK)
4. Pau Torres
18. Jordi Alba (C)
24. Aymeric Laporte
6. Marcos Llorente
8. Koke (87′)
16. Rodri (66′)
19. Dani Olmo (74′)
26. Pedri
7. Morata (66′)
11. Ferrán Torres (74′)
1. Robin Olsen (GK)
2. Mikael Lustig (galben 55′) (75′)
3. Victor Lindelöf
6. Ludwig Augustinsson
24. Marcus Danielson
7. Sebastian Larsson (C)
8. Albin Ekdal
10. Emil Forsberg (84′)
20. Kristoffer Olsson (84′)
9. Marcus Berg (69′)
11. Alexander Isak (69′)
REZERVE
10. Thiago (66′)
22. Pablo Sarabia (66′)
9. Gerard (74′)
21. Mikel Oyarzabal (74′)
17. Fabián Ruiz (87′)
17. Victor Claesson (69′)
22. Robin Quaison (69′)
5. Pierre Bengtsson (84′)
26. Jens Cajuste (84′)
16. Emil Krafth (75′)

 

MECIURI
Sâmbătă, 19 iunie – La Cartuja, Sevilla (Spania)
SPANIA 22:00 POLONIA
Miercuri, 23 iunie – La Cartuja, Sevilla (Spania)
SLOVACIA 19:00 SPANIA

 

LOT SPANIA
Selecționer: Luis Enrique
PORTARI David De Gea (Manchester United)
Robert Sánchez (Brighton)
Unai Simon (Athletic Bilbao)
FUNDAȘI Aymeric Laporte (Manchester City)
Azpilicueta (Chelsea)
Diego Llorente (Leeds)
Eric Garcia (Manchester City)
Gaya (Valencia)
Jordi Alba (Barcelona)
Marcos Llorente (Atletico Madrid)
Pau Torres (Villarreal)
MIJLOCAȘI Fabian Ruiz (Napoli)
Koke (Atletico Madrid)
Pedri (Barcelona)
Rodri (Manchester City)
Sergio Busquets (Barcelona)
Thiago Alcantara (Liverpool)
ATACANȚI Adama Traore (Wolverhampton)
Alvaro Morata (Juventus)
Dani Olmo (RB Leipzig)
Ferran Torres (Manchester City)
Gerard Moreno (Villarreal)
Mikel Oyarzabal (Real Sociedad)
Pablo Sarabia (PSG)

 

2. SUEDIA

MECIUL 1
Luni, 14 iunie 2021 – La Cartuja, Sevilia (Spania)
SPANIA 0-0 SUEDIA
PRIMUL XI
23. Unai Simón (GK)
4. Pau Torres
18. Jordi Alba (C)
24. Aymeric Laporte
6. Marcos Llorente
8. Koke (87′)
16. Rodri (66′)
19. Dani Olmo (74′)
26. Pedri
7. Morata (66′)
11. Ferrán Torres (74′)
1. Robin Olsen (GK)
2. Mikael Lustig (galben 55′) (75′)
3. Victor Lindelöf
6. Ludwig Augustinsson
24. Marcus Danielson
7. Sebastian Larsson (C)
8. Albin Ekdal
10. Emil Forsberg (84′)
20. Kristoffer Olsson (84′)
9. Marcus Berg (69′)
11. Alexander Isak (69′)
REZERVE
10. Thiago (66′)
22. Pablo Sarabia (66′)
9. Gerard (74′)
21. Mikel Oyarzabal (74′)
17. Fabián Ruiz (87′)
17. Victor Claesson (69′)
22. Robin Quaison (69′)
5. Pierre Bengtsson (84′)
26. Jens Cajuste (84′)
16. Emil Krafth (75′)

 

MECIURI
Vineri, 18 iunie – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
SUEDIA 1-0 SLOVACIA
Miercuri, 23 iunie – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
SUEDIA 19:00 POLONIA

 

LOT SUEDIA
Selecționer: Janne Andersson
PORTARI Karl-Johan Johnsson (FC Copenhaga)
Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi)
Robin Olsen (Everton)
FUNDAȘI Andreas Granqvist (Helsingborg)
Emil Krafth (Newcastle)
Filip Helander (Glasgow Rangers)
Ludwig Augustinsson (Werder Bremen)
Marcus Danielson (Dalian)
Martin Olsson (Hacken)
Mikael Lustig (AIK)
Pontus Jansson (Brentford)
Victor Nilsson Lindelof (Manchester United)
MIJLOCAȘI Albin Ekdal (Sampdoria)
Dejan Kulusevski (Juventus)
Emil Forsberg (RB Leipzig)
Gustav Svensson (Guangzhou)
Jens Cajuste (Midtjylland)
Ken Sema (Watford)
Kristoffer Olsson (FC Krasnodar)
Mattias Svanberg (Bologna)
Sebastian Larsson (AIK)
Viktor Claesson (Krasnodar)
ATACANȚI Alexander Isak (Real Sociedad)
Jordan Larsson (Spartak Moscova)
Marcus Berg (FC Krasnodar)
Robin Quaison (FSV Mainz)

 

3. POLONIA

 

MECIUL 1
Luni, 14 iunie 2021 – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
POLONIA 1-2 SLOVACIA
1:1 Linetty 46′ 0:1 Szczęsny (ag) 18′
1:2 Škriniar 69′
PRIMUL XI
1. Wojciech Szczęsny (GK)
5. Jan Bednarek
13. Maciej Rybus (74′)
15. Kamil Glik
18. Bartosz Bereszyński
8. Karol Linetty (74′)
10. Grzegorz Krychowiak (galben 22′) (roșu 62′)
14. Mateusz Klich (85′)
20. Piotr Zieliński (85′)
9. Robert Lewandowski (C)
21. Kamil Jóźwiak
1. Martin Dúbravka (GK)
2. Peter Pekarík (79′)
5. Ľubomír Šatka
14. Milan Škriniar
15. Tomáš Hubočan (galben 20′)
8. Ondrej Duda (90′)
17. Marek Hamšík (C)
19. Juraj Kucka
25. Jakub Hromada (79′)
18. Lukáš Haraslín (87′)
20. Róbert Mak (87′)
REZERVE
19. Przemysław Frankowski (74′)
26. Tymoteusz Puchacz (74′)
16. Jakub Moder (85′)
11. Karol Świderski (85′)
13. Patrik Hrošovský (79′)
24. Martin Koscelník (79′)
10. Tomáš Suslov (87′)
21. Michal Ďuriš (87′)
6. Ján Greguš (90′)

 

MECIURI
Sâmbătă, 19 iunie – La Cartuja, Sevilla (Spania)
SPANIA 22:00 POLONIA
Miercuri, 23 iunie – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
SUEDIA 19:00 POLONIA

 

LOT POLONIA
Selecționer: Paulo Sousa
PORTARI Lukasz Fabianski (West Ham)
Lukasz Skorupski (Bologna)
Wojciech Szczesny (Juventus)
FUNDAȘI Bartosz Bereszynski (Sampdoria)
Jan Bednarek (Southampton)
Kamil Glik (Benevento)
Kamil Piatkowski (Rakow Czestochowa)
Maciej Rybus (Lokomotiv Moscova)
Michal Helik (Barnsley)
Pawel Dawidowicz (Verona)
Tomasz Kedziora (Dinamo Kiev)
Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)
MIJLOCAȘI Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moscova)
Jakub Moder (Brighton)
Kacper Kozlowski (Pogon S.)
Kamil Jozwiak (Derby County)
Mateusz Klich (Leeds)
Piotr Zielinski (Napoli)
Przemyslaw Frankowski (Chicago Fire)
Przemyslaw Placheta (Norwich)
ATACANȚI Arkadiusz Milik (Marseille)
Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf)
Jakub Swierczok (Piast Gliwice)
Karol Swiderski (PAOK)
Krzysztof Piatek (Hertha Berlin)
Robert Lewandowski (Bayern)

 

4. SLOVACIA

MECIUL 1
Luni, 14 iunie 2021 – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
POLONIA 1-2 SLOVACIA
1:1 Linetty 46′ 0:1 Szczęsny (ag) 18′
1:2 Škriniar 69′
PRIMUL XI
1. Wojciech Szczęsny (GK)
5. Jan Bednarek
13. Maciej Rybus (74′)
15. Kamil Glik
18. Bartosz Bereszyński
8. Karol Linetty (74′)
10. Grzegorz Krychowiak (galben 22′) (roșu 62′)
14. Mateusz Klich (85′)
20. Piotr Zieliński (85′)
9. Robert Lewandowski (C)
21. Kamil Jóźwiak
1. Martin Dúbravka (GK)
2. Peter Pekarík (79′)
5. Ľubomír Šatka
14. Milan Škriniar
15. Tomáš Hubočan (galben 20′)
8. Ondrej Duda (90′)
17. Marek Hamšík (C)
19. Juraj Kucka
25. Jakub Hromada (79′)
18. Lukáš Haraslín (87′)
20. Róbert Mak (87′)
REZERVE
19. Przemysław Frankowski (74′)
26. Tymoteusz Puchacz (74′)
16. Jakub Moder (85′)
11. Karol Świderski (85′)
13. Patrik Hrošovský (79′)
24. Martin Koscelník (79′)
10. Tomáš Suslov (87′)
21. Michal Ďuriš (87′)
6. Ján Greguš (90′)

 

MECIURI
Vineri, 18 iunie – Krestovsky Stadium, St. Petersburg (Rusia)
SUEDIA 1-0 SLOVACIA
Miercuri, 23 iunie – La Cartuja, Sevilla (Spania)
SLOVACIA 19:00 SPANIA

 

LOT SLOVACIA
Selecționer: Štefan Tarkovič
PORTARI Dusan Kuciak (Lechia Gdansk)
Marek Rodak (Fulham)
Martin Dubravka (Newcastle)
FUNDAȘI Denis Vavro (Huesca)
Jakub Holubek (Gliwice)
Ľubomir Satka (Lech Poznan)
Milan Skriniar (Inter Milan)
Peter Pekarik (Hertha)
Tomas Hubocan (Omonoia)
MIJLOCAȘI Erik Jirka (Mirandes)
Juraj Kucka (Parma)
Laszlo Benes (Augsburg)
Lukas Haraslin (Sassuolo)
Marek Hamsik (IFK Goteborg)
Matus Bero (Arnhem)
Ondrej Duda (Koln)
Patrik Hrosovsky (Genk)
Robert Mak (Ferencvaros)
Stanislav Lobotka (Napoli)
Tomas Suslov (Groningen)
Vladimir Weiss (Slovan Bratislava)
ATACANȚI David Strelec (Slovan Bratislava)
Michal Duris (Omonoia)
Robert Bozenik (Feyenoord)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here