Trecută pauza de aproape o luna de zile cauzata de fitness-ul echipei nationale cerut de Victor Piturca, Liga 1 s-a reluat cu meciul Pandurii – Dinamo, contand pentru etapa a 7-a.
Dupa o prima repriza in care Pandurii au parut o echipa obosita si lipsita de idei, Dinamo conducea cu 1-0 si parea ca este din nou echipa cu sanse la cupele europene. Din pacate pentru caini, Grecu a vazut al doilea galben in minutul 62, iar jocul echipei lui Multescu s-a stins. Momcilovic a egalat in minutul 76, pentru ca mai apoi Eric sa aduca toate cele trei puncte la Tg Jiu, in minutul 87, in urma unui sut superb la coltul lung!



