CIFRELE TURULUI: International, Alba-Iulia, Gloria Bistrita, Ceahlaul

15.INTERNATIONAL CURTEA DE ARGES – 17-5–1-11 – (16-31) – 16 puncte (-11 adv.);

Acasa: locul 18 – 3 puncte;
Deplasare: locul 6 – 13 puncte;
Cea mai buna clasare: locul 10 – etapele 2,4,6;

Cea mai slaba clasare: locul 15 – etapele 9, 14-17;
Cea mai categorica victorie: toate cele 5 succese au fost obtinute la 1 gol diferenta;
Cea mai categorica infrangere: Rapid-Inter 4-0;

-echipa cu cei mai multi jucatori folositi – 30;
-echipa cu cele mai putine rezultate de egalitate – 1;

-echipa cu cele mai putine goluri marcate in repriza 1 – 5 (la egalitate cu Alba-Iulia, pandurii si Medias);
-echipa cu cele mai putine goluri marcate de straini – 1 (la egalitate cu Dinamo);
echipa cu cele mai multe cartonase rosii – 6;
jucatorul argesenilor, Frasineanu a fost fotbalistul cel mai eliminat – 3 rosii;
-alaturi de Rapid este echipa fara rezultate de egalitate pe teren propriu; totodata are cele mai putine
victorii acasa (la egalitate cu Ceahlaul) – 1;

-formatia cu cele mai multe infrangeri pe teren propriu – 8;

-in 16 meciuri antrenorul Stoica a facut 3 schimbari;

este echipa cu cei mai putini spectatori 35500 (locul 18 acasa – 16000/ 19500 deplasare).

-echipa cu cei mai putini jucatori folositi – 21;

-echipa cu cele mai putine goluri marcate in prima repriza – 5 (la egalitate cu Inter, Pandurii, Medias);

-alaturi de Astra si Bistirta sunt singurele formatii care nu s-au impus pe teren advers;

– penultima aparare in deplasare (doar Iasiul a primit mai multe goluri) – 18;

in 3 meciuri au avut in teren doar un strain; antrenorul Unirii a facut de fiecare data toate schimbarile;

aproximativ 45500 de spectatori au asistat la meciurile Unirii (23500 acasa/22000 deplasare);

..

17.GLORIA BISTRITA – 17-2-8-7- (13-24) – 14 Puncte (-10 adv);

Acasa: locul 16 – 9 puncte;
Deplasare: locul 13 – 5 puncte;

Cea mai buna clasare: locul 13 – etapa a 2-a;

Cea mai slaba clasare: locul 18 – etapele 5-12;

Cea mai categorica victorie: ambele succese ale bistitenilor au consemnat scorul de 2-1 (Galati, Brasov);

Cea mai categorica infrangere: U.Craiova-Bistrita: 5-1;

.
-echipa cu cei mai putini straini folositi – 2;

-echipa care a avut nu mai putin de 5 meciuri in care nu a utilizat jucatori straini;

echipa cu cele mai putine goluri marcate (al egalitate cu Ceahlaul) – 13;

formatia cu cele mai putine victorii 2 (la egalitate cu Ceahlaul) si cele mai multe rezultate de egalitate – 8;

– Bistrita a folosit in toate meciurile 14 jucatori (11+ 3 schimbari);

aproximativ 42600 de spectatori au fost prezenti la meciurile ardelenilor (22000 acasa/20600 deplasare);

-formatia cu cele mai putine goluri marcate (la egalitate cu Bistrita) – 13;

-formatia cu cele mai putine goluri marcate in repriza a doua – 6 (la egalitate cu Iasi);

formatia cu cele mai multe infrangeri (la egalitate cu International) – 11 si cele mai putine victorii (la egalitate cu Bistrita ) -2;

echipa care a promovat cei mai multi tineri jucatori;

cea mai slaba clasare a nemtenilor la sfaristul turului in istoria participarii lor in prima divizie.

-in 14 meciuri a folosit 14 jucatori, in doua 13 si in unul 12 fotbalisti; totodata cei mai putini straini au fost utilizati in runda a 8-a (1), iar cei mai multi in a 16-a (6);

-meciurile Ceahlaului au fost vizionate de aproximativ 65000 de spectatori (39000 acasa/26000 deplasare).