Thursday, June 18, 2026
No menu items!
Acasă Tikitaka Campionatul Mondial de Handbal: România a pierdut și cu Norvegia

Campionatul Mondial de Handbal: România a pierdut și cu Norvegia

0
1661

Fii la curent cu toate poveștile din istoria fotbalului!

Adaugă tikitaka.ro în Google News

ro nor

Echipa națională de handbal a României a pierdut meciul 4 din grupa D cu Norvegia, scor 22-26. Aceasta este a doua înfrângere după cea suferită acum două zile împotriva Spaniei (26-18). Cea mai bună jucătoare a noastră a fost Cristina Neagu care a marcat 8 goluri din 11 aruncări. După două victorii și două înfrângeri, România ocupă poziția a 4-a în grupă, ultima care asigură calificarea.

clasament

Ultimul meci din grupă se va disputa peste două zile împotriva liderului Rusia care are 4 victorii din 4 partide. Indiferent de rezultatul acelei partide, România se va califica de pe locul 4 și va întâlni liderul din Grupa C, Franța sau Brazilia, în runda următoare.

capturi foto: dolce sport

Lasă un comentariu

Lasă comentariul tău
Introdu numele tău