Înfrângere cu ultima clasată pentru echipa lui George Pușcaș. Atacantul român a prins ultimele 15 minute

0
546
Surpriză mare în Liga a 2-a engleză, acolo unde Reading FC a pierdut în deplasare cu ultima clasată, Wycombe Wanderers FC cu 1-0. Gazdele au deschis scorul în minutul 49 prin Onyedinma. Reading putea restabili egalitatea dar Joao a irosit o lovitură de la 11 metri. În minutul 85, Ikpeazu de la gazde a ratat și el un 11 metri.

George Pușcaș a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 79. În minutul 83 a primit un cartonaș galben. Este al 3-lea meci consecutiv pentru atacantul român când este rezervă după revenirea cauzată de o accidentare care l-a ținut departe de gazon din noiembrie anul trecut.

Reading este pe locul 5 după 32 de meciuri cu 51 de puncte. Clasamentul este în continuare condus de Norwich cu 67 de puncte, care este urmată de Brentford cu 57 de puncte. Podiumul este completat de Watford, la egalitate de puncte cu Brentford dar cu un golaveraj mai slab. Primele două promovează direct iar următoarele 4 vor juca baraj. Retrogradează locurile 22, 23 și 24.
Articolul precedentRapid – Hertha 2-0 (Cupa UEFA, 23 februarie 2006 – turul 3)
Articolul următor#PronoLiga1! Lider solitar după runda a 24-a. Urmează etapa a 25-a