Sâmbătă, pe stadionul Marakana din Belgrad, a avut loc al 145-lea derby dintre eternele rivale ale campionatului Serbiei, Steaua Roşie şi Partizan. Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, 1-0, prin autogolul marcat de Obradovic în minutul 19.

De-a lungul timpului, întâlnirile dintre cele două echipe au dus la confruntări violente între suporteri. De această dată, fanii oaspeţi, probabil nemulţumiţi de modul cum echipa lor favorită a pierdut în faţa rivalilor, şi nesuportând această ruşine, au dat foc peluzei în care se aflau, iar meciul a fost oprit pentru câteva minute.

În clasament, Partizan este lider după 11 etape, dar Steaua Roşie a reuşit să reducă diferenţa la doar un punct.