Steaua – Atletico Madrid 1-1 (Liga Campionilor, 20 noiembrie 1996)

0
1636

Pe 20 noiembrie 1996, Steaua juca penultimul meci din Grupa B a Ligii Campionilor. Steliștii întâlneau în Ghencea Atletico Madrid. Din grupă mia făceau parte Borussia Dortmund și Widzew Łódź. Înaintea acestui meci, roș-albaștri aveau 3 puncte obținute în meciul tur cu polonezii de la Łódź.

Scorul avea să fie deschis de sârbul Milinko Pantić în minutul 24. Șteliștii reveneau pe tabelă prin Sabin ilie care reușea egalarea în minutul 46.

Dumitru Dumitriu începea meciul în următoarea formulă: Bogdan Stelea (GK), Damian Militaru, Iulian Miu, Marius Baciu, Daniel Prodan, Roland Nagy, Marius Lăcătuș (C), Bogdan Bucur, Aurel Călin, Dennis Șerban, Sabin Ilie. Au mai jucat: Cristian Ciocoiu (min. 28 – Călin), Leonard Nemțanu (min. 70 – Bucur) și Laurețiu Roșu (min. 72 – Militaru). Pe bancă au rămas portarul Daniel Gherasim și Adrian Ilie.

De partea cealaltă, Radomir Antić a jucat cu: Molina (GK), Geli, López, Solozábal, Pablo Alfaro, Caminero, Bejbl, Pantic, Diego Simeone, Kiko, Esnáider. Au mai jucat Vizcaino (min. 72 – Pantić), Juan Carlos (min. 82 – Esnáider) și Aguilera, min. 87 – Simeone).

VIDEO
Articolul precedentVrei să ai parte de o experiență totală la LIVE CASINO? Uite ce ai de făcut!
Articolul următorRomânia – Portugalia 2-0 (Preliminarii CM 1966 – 21 noiembrie 1965)