Sorin Anghel, jucătorul celor de la Vikingur, campioana Insulelor Feroe a deschis scorul în returul partidei pe care echipa sa a câștigat-o cu scorul de 4-1 în deplasare cu formația Trepca 89 din Kosovo. Scorul la general a fost de 6-2 pentru echipa jucătorului român.

Golul fostului component al echipei CSM Rm. Vâlcea a venit în minutul 37 al meciului. Atacant român a primit o pasă în apropierea careului de 6 metri și l-a executat pe portarul advers. Scorul final a fost stabilit în minutul 65 când gazdele au marcat golul de onoare prin Hasani.

Atacantul român în vârstă de 36 de ani a primit un cartonaș galben în minutul 29 și a fost schimbat la 10 minute după reluarea celei de-a doua reprize. Formația sa va juca cu Hafnarfjordur, campiona Islandei în turul 2 prelinar al Ligii Campionilor.

Sorin Anghel este jucător și antrenor secund la Vikingur.