Simona Halep încheie grupa de la Sofia în stil de mare campioană și așteaptă semifinala de sâmbătă!

1
1446

Simona Halep

După ce și-a asigurat ieri calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor de la Sofia, Simona Halep a încheiat azi meciurile din Grupa Serdika în stil de mare campioană. După doar 49 de minute de joc, Halep și-a arătat superioritatea la toate capitolele împotriva ucrainencei Elina Svitolina, pe care a învins-o categoric cu un nou simetric 6-1, 6-1. Interesant este faptul că Simona are mai multe victorii în 2013 (51), decât minutele jucate azi.

Astfel, după 6-3, 6-3 cu Anastasia Pavlyuchenkova, 6-4, 6-4 cu Alize Cornet și acest 6-1, 6-1 cu Elina Svitolina de azi, Simona Halep se impune de o manieră impresionantă în Grupa Serdika de la Turneul Campioanelor de la Sofia și mai așteaptă finalul meciurilor din cealaltă grupă, Sredets, pentru a-și afla adversara de sâmbătă din careul de ași.

Cele trei victorii din grupă îi vor aduce Simonei 90,000 de dolari și 180 de puncte în clasamentul WTA.

Iată situația din cele două grupe:

Sofia Halep

Programul de mâine de la Sofia:

sofia TC

Articolul precedentGolazo marcat de Jadson de la 35 de metri!
Articolul următorDortmund vs Stuttgart: Rememorând debutul şi primul gol al lui Maxim în Bundesliga