După demiterea antrenorului lui Ionuț Radu de la Genoa, Aurelio Andreazzoli, Serie A ajunge la un record negativ absolut în materie de continuitate și stabilitatea antrenorilor pe banca technică a unei echipe. Nu mai puțin de 10 antrenori au fost demiși/și-au încheiat înțelegerile cu echipele pe care le conduceau:

thelocalit
Club: Antrenor: Când a ajuns la echipă:
SPAL Leonardo Semplici Decembrie 2014
Atalanta Gian Piero Gasperini Iunie 2016
Lazio Simone Inzaghi Iulie 2016
Parma Roberto D’Aversa Decembrie 2016
Lecce Fabio Liverani Septembrie 2017
Torino Walter Mazzarri Ianuarie 2018
Napoli Carlo Ancelotti Mai 2018
Cagliari Rolando Maran Iunie 2018
Sassuolo Roberto De Zerbi Iunie 2018
Brescia Eugenio Corini Septembrie 2018
Bologna Sinisa Mihajlovic Ianuarie 2019
Udinese Igor Tudor Martie 2019
Fiorentina Vincenzo Montella Aprilie 2019
Inter Antonio Conte Mai 2019
Roma Paulo Fonseca Iunie 2019
Verona Ivan Juric Iunie 2019
Juventus Maurizio Sarri Iunie 2019
Sampdoria Claudio Ranieri Octombrie 2019
AC Milan Stefano Pioli Octombrie 2019
Genoa Thiago Motta Octombrie 2019
uk.reuters

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + eighteen =