Rapid – Mlada Boleslav 1-1 (Cupa UEFA, 23 noiembrie 2006)

0
1427

Pe 23 noiembrie 2006, Rapid juca al treilea meci din Grupa G, sezonul 2006/07 al Cupei UEFA. După PSG (scor 0-0 în Giulești) și Hapoel Tel Aviv (2-2 în deplasare), rapidiștii primeau vizita echipei antrenată de Dușan Uhrin Jr., FK Mlada Boleslav.

Cehii deschideau scorul în minutul 42 prin Jan Rajnoch care a deviat în poarta lui Coman dintr-o lovitură liberă. Marius Constantin reușea egalarea după pauză, în minutul 52 când a trimis o torpilă din interiorul careului de 16 metri. După 3 meciuri în grupă, Rapidul avea 3 puncte.

PRIMUL XI
Dănuț Coman (GK) 1 27 Miroslav Miller (GK)
Ionuț Rada 6 5 Lukáš Vaculík (69′)
Ianis Zicu 7 6 Marián Palát
Valentin Bădoi 9 8 Marek Matějovský
Artavazd Karamyan 10 9 Miloš Brezinský
Marius Măldărăşanu 17 10 Marek Kulič
Nicolae Grigore (58′) 18 12 Tomáš Poláček (62′)
Marius Constantin 23 14 Jaroslav Nesvadba
Vasile Maftei (28′) 24 16 Luboš Pecka
Ionuț Mazilu (25′) 27 17 Jan Rajnoch
Mugurel Buga 29 26 Martin Abrahám (82′)
REZERVE
Dănuț Perjă (28′) 14 7 Radim Holub (62′)
 Costin Lazăr (58′) 15 20 Jan Kysela (69′)
Viorel Moldovan (25′) 99 23 Jaromír Šmerda (82)
ANTRENORI
Răzvan Lucescu Dušan Uhrin Jr.
VIDEO

Articolul precedentClub Brugge – Dinamo București 1-1 (Cupa UEFA, 23 noiembrie 2006)
Articolul următorEURO U21 va fi transmis de TVR1 – Cum arată urnele pentru tragerea la sorți și programul complet