Etapă extrem de complicată în debutul Ediției a 8-a de #PronoLiga1. Cele 7 meciuri din Liga 1 au adus extrem de multe surprize. ”Granzii” s-au împotmolit contra unor echipe modeste, iar scorurile jucătorilor de la #PronoLiga1 au fost modeste.

Doar un jucător din cei 44 înscriși (deocamdată, mai multe detalii AICI) a trecut clasa. Este vorba de campionul Ediției a 3-a, Ionuț Brânzei. Acesta a scos un scor de 5/8 și s-a situat deasupra tuturor. Fiind prima etapă, acesta este și ”Omul Etapei”. Din prima rundă avem și un Șlem….Minim! Este vorba de I.M. Darie, cel care a fost ”driblat” de toate meciurile.

Clasamentul general și de etapă la #PronoLiga1:

Loc Jucator Puncte
1 Ionut Branzei 5
2 Costindte 4
3 Cornel Piinicica 4
4 Daninho 4
5 Cristi Rot 4
6 Cosma Corneliu 4
7 Iosif Sava 4
8 Alex B 4
9 Drejan Bela 4
10 Cristian-D. Pop 4
11 Ioanitoaia 4
12 DunavPyce 4
13 Murarasu L. Daniel 3
14 Cernat Catalin 3
15 Bera 3
16 Claudiu B 3
17 Roscabgdn 3
18 Thernandier 3
19 Aspirantul 3
20 Cristian Andrei 3
21 Nelu Jichita 2
22 Tirlea A. Teofil 2
23 Radu Sibiu 2
24 Ionut 2
25 Radusmall 2
26 Vasile D. Andrei 2
27 Adrian 2
28 Mandeacarp 2
29 Claudiu Emanoil 2
30 Stirbei Voda 1
31 Herdaniel9 1
32 Robert Stancu 1
33 Andrei George 1
34 Dragos Adrian 1
35 Plaias Paul 1
36 Pacurar M. Daniel 1
37 Emil Toma 1
38 Simontwee 1
39 Mihail Matei 1
40 Petru Sirbu 1
41 Alecs 1
42 Mihai Petrov 1
43 Ana 1
44 I.M. Darie 0

Etapa a 2-a de #PronoLiga1:

27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt
28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj
28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu
29 iulie, ora 18.00: Sepsi –  ”U” Craiova
29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo
30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș
30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul

MODUL DE PARIERE:

7 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 7 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2).

IMPORTANT: NU SE ACCEPTĂ ”DUBLELE” (1x, 12, x2). 

Cum funcționează un JOKER?

În fiecare etapă, echipa Tikitaka va alege un meci care va puncta dublu. Joker-ul, noutatea Ediției a V-a, a fost introdus ca urmare a micșorării numărului de meciuri pe etapă, implicit şi a numărului maxim de puncte pe etapă faţă de ediţiile precedente (7 puncte în loc de 9 puncte). El are rolul de a crește suspansul și de a mări șansele de “evadare” ale celor buni. Astfel, un participant poate acumula maxim 8 puncte într-o etapă.

  • Joker-ul etapei: FCSB – Dinamo

Termen limită pentru primul meci al etapei: 27 Iulie, ora 20:59! 

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor

NU UITAȚI! Odată lasate, pronosticurile nu mai pot fi modificate in timpul etapei!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Se considera FINALE doar rezultatele dupa 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere:

FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
Poli Iași – Astra Giurgiu 2
Sepsi –  ”U” Craiova 1
FCSB – Dinamo 2
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
Concordia – Viitorul 2

43 COMENTARII

  1. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul x

  2. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu x
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova 1948 2
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo x
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul 2

  3. FC Botoșani – AFC Hermannstadt x
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova X
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 1

  4. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu X
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi –  ”U” Craiova 1948 1
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo 2
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș X
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul 1

  5. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul x

  6. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  7. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova 1948 2
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo x
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul 2

  8. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu x
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova 1948 x
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo 1
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul x

  9. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu X
    Sepsi – ”U” Craiova X
    FCSB – Dinamo 2
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  10. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova X
    FCSB – Dinamo X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul X

  11. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  12. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul X

  13. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul 1

  14. FC Botoșani – AFC Hermannstadt x
    Dunărea Călărași – CFR Cluj x
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi –  ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  15. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova 1948 2
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo 1
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul x

  16. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj x
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul 2

  17. Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul 1

  18. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul x

  19. FC Botoșani – AFC Hermannstadt x
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  20. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu X
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul 2

  21. 7 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova x
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo 1
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul x

  22. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  23. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  24. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj x
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova x
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  25. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu X
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  26. FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 1

  27. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt X
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova X
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo 2
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul 2

  28. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 1
    FCSB – Dinamo 2
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  29. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj X
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  30. FC Botoșani – AFC Hermannstadt – X
    Dunărea Călărași – CFR Cluj – 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu – X
    Sepsi – ”U” Craiova – 2
    FCSB – Dinamo – X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș – X
    Concordia Chiajna – Viitorul – 2

  31. FC Botoșani – AFC Hermannstadt x
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 1
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  32. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj x
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 1
    FCSB – Dinamo x
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul 2

  33. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 1

  34. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt 2
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – ”U” Craiova 1
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo x
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul x

  35. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 2
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 1
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul 2

  36. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – U Craiova 2
    FCSB – Dinamo 2
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia Chiajna – Viitorul 2

  37. FC Botoșani – AFC Hermannstadt 1
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  38. Botoșani – AFC Hermannstadt x
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu x
    Sepsi – ”U” Craiova 1
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1
    Concordia – Viitorul 2

  39. 27 iulie, ora 21.00: FC Botoșani – AFC Hermannstadt – x
    28 iulie, ora 18.00: Dunărea Călărași – CFR Cluj – 1
    28 iulie, ora 21.00: Poli Iași – Astra Giurgiu – 2
    29 iulie, ora 18.00: Sepsi – U Craiova – 2
    29 iulie, ora 21.00: FCSB – Dinamo – 1
    30 iulie, ora 18.00: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș – 2
    30 iulie, ora 21.00 Concordia Chiajna – Viitorul – 2

  40. FC Botoșani – AFC Hermannstadt
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova X
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș X
    Concordia – Viitorul X

  41. Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 2
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș x
    Concordia – Viitorul x

  42. FC Botoșani – AFC Hermannstadt #BPÎRMDB
    Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 1
    Sepsi – ”U” Craiova X
    FCSB – Dinamo X
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș X
    Concordia – Viitorul 2

  43. Dunărea Călărași – CFR Cluj 2
    Poli Iași – Astra Giurgiu 2
    Sepsi – ”U” Craiova 2
    FCSB – Dinamo 1
    FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2
    Concordia – Viitorul X

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × five =