#PronoLiga1! Ioanițoaia câștigă Ediția a V-a și devine cel mai titrat jucător din istoria concursului!

4
15263

PronoLiga1 - 2015-2016Așa cum era de anticipat încă din etapa anterioară, ultima rundă nu ne-a mai adus nicio surpriză, iar Ioanițoaia a câștigat Ediția a V-a de #PronoLiga1. Prin acest nou trofeu, acesta devine cel mai titrat jucător din istoria de 5 ani a concursului de pronosticuri dedicat Ligii 1. Același Ioanițoaia (atunci Clllaudiu) a fost jucătorul care se impunea și în Ediția I de la #PronoLiga1, undeva prin anul 2012.

Locul 2 în Ediția a V-a de #PronoLiga1 îi revine lui Narcis Drejan. Un jucător participant în toate cele 5 ediții ale concursului, Narcis a explodat în acest final de sezon și, cu puțin mai mult noroc ar fi putut chiar să câștige concursul. Nu-i nimic. Poate data viitoare va fi mai bine.

Ultima treaptă a podiumului este ocupată de Petru Sîrbu, nimeni altul decât fostul campion din Ediția a IV-a de #PronoLiga1. Acesta a avut un nou sezon foarte bun și a fost mereu aproape de locul 1. Deși a terminat la egalitate de puncte cu Narcis, Petru a stat mai slab la victoriile de etapă, criteriul de departajare, și a căzut pe 3.

Dacă podiumul l-am văzut, haideți să vedem alte câteva premii simbolice pe care le acordăm la finalul Ediției a V-a de #PronoLiga1:

• Omul Etapelor: Daninho – 6 victorii de etapă, cele mai multe din acest sezon
  • Revelația sezonului: Narcis Drejan – după locul 18 în Ediția I, 12 în Ediția a II-a, 21 în Ediția a III-a și 24 în Ediția a IV-a, Narcis a fost imperial în ultima ediție.
  • Debutantul sezonului: Cristian Andrei – ”doctorul”, așa cum l-am alintat, a avut un prim-sezon excelent și îl așteptăm și mai bun în Ediția a VI-a
  • Cea mai bună de la #PronoLiga1: Bianca – cu Ana renunțând după 13 puncte, Bianca nu a avut probleme în a fi cea mai bună prezență feminină a sezonului.
  • Premiul ”Important e să participi”: Moise Liviu – a venit, a punctat (1 pct) și a plecat.