pronoliga 1 ed 6Deși speram ca MEGA-ETAPA să aducă schimbări spectaculoase la vârf, lucrurile nu au stat deloc așa. Cu mici excepții pe locurile 2 și 3, cele trei runde legate nu au adus nimic ieșit din comun. Ceea ce contează cel mai mult, adică liderul Dragoș Adrian, e tot acolo și tot cu două puncte avans.

Pe locul secund găsim acum un careu de jucători format din Echidistant, Aspirantul, Adrian și Ioanițoaia, eternul campion. O înghesuială și mai mare găsim pe locul 3, acolo unde 5 jucători se calcă pe picioare: Emil Călinescu, Natefsio, Cristian Andrei, Cernat Cătălin și Mihai Petrov.

Înainte de a vedea clasamentul de etapă, clasamentul de MEGA-ETAPĂ și clasamentul general, trebuie să acordăm trofeul de ”Omul Etapei” și ”Lanterna”. Primul merge la Cristian D-Pop și Ionuț Buciumel, în timp ce Lanterna e acaparată de Bianca, Costindte, Der Konig și Alecs.

Înainte de a purcede la clasamente, trebuie să-l felicităm pe Marius Păcurar, cel care a câștigat MEGA-ETAPA, acumulând o norocoasă sumă de 13!

Clasamentul etapei a 10-a:

Loc Jucator Puncte
1 Cristian-D. Pop 5
2 Ionut Buciumel 5
3 Corneliu Cosma 4
4 Emil Calinescu 4
5 Thernandier 4
6 EmilToma_av 4
7 Aspirantul 4
8 Drejan Bela 4
9 Cristian Andrei 4
10 Radusmall 3
11 Pavel 3
12 Dragos Adrian 3
13 Claudiu Emanoil 3
14 Marius Pacurar 3
15 Stirbei Voda 3
16 Liga 1 Romania 3
17 Echidistant 3
18 Adrian 3
19 Herdaniel 9 3
20 Cernat Catalin 3
21 Mihai Petrov 3
22 George Nistor 3
23 Ioanitoaia 3
24 Petru Sirbu 3
25 Daninho 2
26 Nelu Jichita 2
27 Ionut Branzei 2
28 DunavPyce 2
29 Ionut Iancu 2
30 Marius Danea 2
31 Nafetsio 2
32 Gabi Ilcu 2
33 Bianca 1
34 Costindte 1
35 Der Konig 1
36 Alecs 1
37 Nashu 0
38 Valentin 0
39 Raul 0
40 Narcis 0

Clasamentul MEGA-ETAPEI: 

Loc Jucator Puncte
1 Marius Pacurar 13
2 George Nistor 12
3 Pavel 11
4 Emil Calinescu 11
5 DunavPyce 11
6 Nafetsio 11
7 Stirbei Voda 10
8 Thernandier 10
9 Cristian-D. Pop 10
10 Aspirantul 10
11 Herdaniel 9 10
12 Cristian Andrei 10
13 Ioanitoaia 10
14 Ionut Buciumel 10
15 Petru Sirbu 10
16 Corneliu Cosma 9
17 Ionut Iancu 9
18 Drejan Bela 9
19 Cernat Catalin 9
20 Radusmall 8
21 Dragos Adrian 8
22 Ionut Branzei 8
23 Der Konig 8
24 EmilToma_av 8
25 Echidistant 8
26 Adrian 8
27 Daninho 7
28 Claudiu Emanoil 7
29 Nelu Jichita 7
30 Liga 1 Romania 7
31 Mihai Petrov 7
32 Gabi Ilcu 7
33 Costindte 6
34 Marius Danea 6
35 Alecs 6
36 Bianca 5
37 Nashu 0
38 Valentin 0
39 Raul 0
40 Narcis 0

Clasamentul general de la #PronoLiga1:

Loc Jucator Puncte
1 Dragos Adrian 41
2 Echidistant 39
3 Aspirantul 39
4 Adrian 39
5 Ioanitoaia 39
6 Emil Calinescu 38
7 Nafetsio 38
8 Cristian Andrei 38
9 Cernat Catalin 38
10 Mihai Petrov 38
11 Radusmall 37
12 Marius Pacurar 37
13 Petru Sirbu 37
14 Thernandier 36
15 Ionut Iancu 36
16 Pavel 35
17 Herdaniel 9 35
18 George Nistor 35
19 Gabi Ilcu 35
20 Claudiu Emanoil 34
21 Stirbei Voda 34
22 Liga 1 Romania 34
23 DunavPyce 34
24 Cristian-D. Pop 34
25 Daninho 33
26 Alecs 33
27 Drejan Bela 32
28 Nelu Jichita 31
29 Costindte 31
30 Der Konig 31
31 Corneliu Cosma 30
32 Bianca 30
33 Ionut Branzei 30
34 EmilToma_av 30
35 Ionut Buciumel 27
36 Valentin 22
37 Marius Danea 15
38 Nashu 5
39 Raul 2
40 Narcis 2

Urmează acum ultima etapă înainte de pauza cauzată de obosiții lui Christoph Daum, cei care merg la cules puncte în Armenia și Kazahstan. Mult succes!

Etapa a 11-a de PronoLiga1:

30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli
30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj
01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari
01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo
02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra
02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova
03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii

MODUL DE PARIERE:

7 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 7 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2).

IMPORTANT: NU SE ACCEPTĂ ”DUBLELE” (1x, 12, x2). 

Cum funcționează un JOKER?

În fiecare etapă, echipa Tikitaka va alege un meci care va puncta dublu. Joker-ul, noutatea Ediției a V-a, a fost introdus ca urmare a micșorării numărului de meciuri pe etapă, implicit şi a numărului maxim de puncte pe etapă faţă de ediţiile precedente (7 puncte în loc de 9 puncte). El are rolul de a crește suspansul și de a mări șansele de “evadare” ale celor buni. Astfel, un participant poate acumula maxim 8 puncte într-o etapă.

  • Joker-ul etapei: Steaua – CS ”U” Craiova

Termen limită pentru primul meci al etapei: Vineri, 30 Septembrie ora 17:59 

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor

NU UITAȚI! Odată lasate, pronosticurile nu mai pot fi modificate in timpul etapei!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Se considera FINALE doar rezultatele dupa 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere:

CSM Poli Iași – ACS Poli 1
ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
Gaz Metan – FC Voluntari 1
FC Botoșani – Dinamo 2
Viitorul – Astra x
Steaua – CS ”U” Craiova 2
Concordia – Pandurii 1

35 COMENTARII

  1. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 1
    Viitorul – Astra 2
    Steaua – CS ”U” Craiova X
    Concordia – Pandurii 2

  2. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo 1
    Viitorul – Astra 2
    Steaua – CS ”U” Craiova x
    Concordia – Pandurii x

  3. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari 1
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo x
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra x
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova x
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii 2

  4. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 2
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  5. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

  6. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari 2
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo 2
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra 2
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova x
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii 1

  7. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii x

  8. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli x
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 1
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari 1
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo 2
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra x
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova 1
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii x

  9. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 1
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  10. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari 1
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo X
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra 1
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova X
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii 1

  11. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii x

  12. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo X
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii X

  13. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra x
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii x

  14. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra X
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  15. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari 2
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo x
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra 1
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova 1
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii x

  16. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  17. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra X
    Steaua – CS ”U” Craiova X
    Concordia – Pandurii X

  18. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari X
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra X
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  19. PRONOSTICURI BIANCA

    CSM Poli Iași – ACS Poli X
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 1
    Gaz Metan – FC Voluntari 2
    FC Botoșani – Dinamo 1
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova X
    Concordia – Pandurii 1

  20. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii X

  21. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra x
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  22. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo X
    Viitorul – Astra 2
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

  23. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra x
    Steaua – CS ”U” Craiova x
    Concordia – Pandurii x

  24. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo X
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii X

  25. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli ->1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj -> 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari ->1
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo -> X
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra -> X
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova -> 2
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii -> X

  26. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra X
    FCSB – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  27. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo X
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

  28. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 1
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

  29. CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari x
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 2

  30. CSM Poli Iași – ACS Poli X
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 1
    Gaz Metan – FC Voluntari 2
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova X
    Concordia – Pandurii 1

  31. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli – x
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj – 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari – 1
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo – 2
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra – 1
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova – 1
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii – 2

  32. ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo 2
    Viitorul – Astra 1
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

  33. 30 Septembrie 2016, 18:00: CSM Poli Iași – ACS Poli 1
    30 Septembrie 2016, 20:30: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2
    01 Octombrie 2016, 18:00: Gaz Metan – FC Voluntari X
    01 Octombrie 2016, 20:30: FC Botoșani – Dinamo X
    02 Octombrie 2016, 18:00: Viitorul – Astra 1
    02 Octombrie 2016, 20:30: Steaua – CS ”U” Craiova 1
    03 Octombrie 2016, 20:30: Concordia – Pandurii X

  34. Gaz Metan – FC Voluntari 1
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra x
    Steaua – CS ”U” Craiova x
    Concordia – Pandurii 1

  35. Gaz Metan – FC Voluntari 2
    FC Botoșani – Dinamo x
    Viitorul – Astra 2
    Steaua – CS ”U” Craiova 1
    Concordia – Pandurii 1

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − seven =