Etapă extrem de echilibrată din weekend-ul trecut, prelungită, conform tradiției, până luni, a adus rezultate modeste la #PronoLiga1. Doar 8 jucători au reușit să treacă clasa și să obțină 5+. În urma rundei a 2-a, pe locul 1 se înghesuie cinci jucători: Costindte, Thernandier, Claudiu Emanoil, Cristian-D. Pop și DunavPyce. Aceștia au ajuns la 8 puncte.

Cel mai bun în această etapă a fost Claudiu Emanoil, cel care a obținut un scor bunicel: 6/8. Pe ultimul loc vin Ionuț și Aspirantul cu 0/8 puncte.

Clasamentul etapei a 2-a:

Loc Jucator  Puncte
1 Claudiu Emanoil 6
2 Tirlea A. Teofil 5
3 Dragos Adrian 5
4 Thernandier 5
5 Pacurar M. Daniel 5
6 Mandeacarp 5
7 Mihail Matei 5
8 Mihai Petrov 5
9 Murarasu L. Daniel 4
10 Costindte 4
11 Herdaniel9 4
12 Claudiu B 4
13 Andrei George 4
14 Emil Toma 4
15 Petru Sirbu 4
16 Cristian-D. Pop 4
17 DunavPyce 4
18 Radu Sibiu 3
19 Iosif Sava 3
20 Adrian 3
21 Drejan Bela 3
22 Oantza 3
23 Cernat Catalin 2
24 Bera 2
25 Stirbei Voda 2
26 Nelu Jichita 2
27 Roscabgdn 2
28 I.M. Darie 2
29 Radusmall 2
30 Vasile D. Andrei 2
31 Ionut Branzei 2
32 Cosma Corneliu 2
33 Simontwee 2
34 Cristian Andrei 2
35 Ioanitoaia 2
36 Daninho 1
37 Robert Stancu 1
38 Plaias Paul 1
39 Alex B 1
40 Alecs 1
41 Ana 1
42 Cornel Piinicica 0
43 Cristi Rot 0
44 Ionut 0
45 Aspirantul 0

Clasamentul general la #PronoLiga1:

Loc Jucator Puncte
1 Costindte 8
2 Thernandier 8
3 Claudiu Emanoil 8
4 Cristian-D. Pop 8
5 DunavPyce 8
6 Murarasu L. Daniel 7
7 Claudiu B 7
8 Tirlea A. Teofil 7
9 Ionut Branzei 7
10 Iosif Sava 7
11 Mandeacarp 7
12 Drejan Bela 7
13 Dragos Adrian 6
14 Cosma Corneliu 6
15 Pacurar M. Daniel 6
16 Mihail Matei 6
17 Ioanitoaia 6
18 Mihai Petrov 6
19 Cernat Catalin 5
20 Bera 5
21 Herdaniel9 5
22 Daninho 5
23 Roscabgdn 5
24 Radu Sibiu 5
25 Andrei George 5
26 Alex B 5
27 Emil Toma 5
28 Adrian 5
29 Cristian Andrei 5
30 Petru Sirbu 5
31 Nelu Jichita 4
32 Cornel Piinicica 4
33 Cristi Rot 4
34 Radusmall 4
35 Vasile D. Andrei 4
36 Stirbei Voda 3
37 Aspirantul 3
38 Simontwee 3
39 Oantza 3
40 Robert Stancu 2
41 Ionut 2
42 I.M. Darie 2
43 Plaias Paul 2
44 Alecs 2
45 Ana 2

Etapa a 3-a de #PronoLiga1:

3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani
4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi
4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia
5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași
5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași
6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari
6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 

MODUL DE PARIERE:

7 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 7 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2).

IMPORTANT: NU SE ACCEPTĂ ”DUBLELE” (1x, 12, x2). 

Cum funcționează un JOKER?

În fiecare etapă, echipa Tikitaka va alege un meci care va puncta dublu. Joker-ul, noutatea Ediției a V-a, a fost introdus ca urmare a micșorării numărului de meciuri pe etapă, implicit şi a numărului maxim de puncte pe etapă faţă de ediţiile precedente (7 puncte în loc de 9 puncte). El are rolul de a crește suspansul și de a mări șansele de “evadare” ale celor buni. Astfel, un participant poate acumula maxim 8 puncte într-o etapă.

  • Joker-ul etapei: Gaz Metan – Dinamo

Termen limită pentru primul meci al etapei: 3 august, ora 20:59! 

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor

NU UITAȚI! Odată lasate, pronosticurile nu mai pot fi modificate in timpul etapei!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Se considera FINALE doar rezultatele dupa 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere:

”U” Craiova – FC Botoșani x
Astra Giurgiu – Sepsi 1
CFR Cluj – Concordia 1
Hermannstadt – Dunărea Călărași x
FCSB – Poli Iași 1
Viitorul – FC Voluntari 1
Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

44 COMENTARII

  1. ”U” Craiova – FC Botoșani x
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași x
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 1

  2. U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi X
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  3. U” Craiova – FC Botoșani X
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  4. ”U” Craiova – FC Botoșani 2
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  5. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani X
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  6. ”U” Craiova – FC Botoșani x
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  7. ”U” Craiova – FC Botoșani 2
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    , CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    , FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  8. U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi X
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo X

  9. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi x
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari x
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  10. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 2
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  11. Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  12. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia x
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 2
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  13. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  14. ”U” Craiova – FC Botoșani 2
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași x
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  15. ”U” Craiova – FC Botoșani – 1
    Astra Giurgiu – Sepsi – 1
    CFR Cluj – Concordia – 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași – 2
    FCSB – Poli Iași – 1
    Viitorul – FC Voluntari – X
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo – 2

  16. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  17. U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi X
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 1

  18. Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

    #mu13P5D

  19. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 1

  20. ”U” Craiova – FC Botoșani x
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 1

  21. U Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  22. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  23. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani x
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  24. ”U” Craiova – FC Botoșani X
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo X

  25. U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  26. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  27. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  28. ”U” Craiova – FC Botoșani 2
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    FCSB – Poli Iași 2
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  29. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari X
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  30. ugust: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași x
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  31. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  32. 3 august: Ora 21.00, ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi x
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 1

  33. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  34. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi X
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  35. Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  36. ”U” Craiova – FC Botoșani 1
    Astra Giurgiu – Sepsi x
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  37. U” Craiova – FC Botoșani x
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași x
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo x

  38. U Craiova – FC Botoșani X
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 2
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari X
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  39. ”U” Craiova – FC Botoșani 2
    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 1
    FCSB – Poli Iași x
    Viitorul – FC Voluntari x
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo1

  40. In primul rand imi pare rau ca am postat atat de tarziu pronosticurile, dar nu am avut acces la internet in aceste zile, si as vrea, daca se poate, cu acordul organizatorului, daca se poate sa mi se ia in considerare pronosticurile fara primul meci care deja e inceput.

    Astra Giurgiu – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia 1
    Hermannstadt – Dunărea Călărași 2
    FCSB – Poli Iași 1
    Viitorul – FC Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

    • Domnule Liviu-Daniel, nu va faceti griji. Regulamentul permite: “ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor”

  41. Pronosticuri Alecs (primite pe mail, vineri, 19:34):
    Universitatea Craiova – Botoşani X
    Astra – Sepsi 1
    CFR Cluj – Concordia Chiajna 1
    Hermannstadt – Dunărea Călăraşi X
    FCSB – Politehnica Iași 1
    Viitorul – Voluntari 1
    Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti 2

  42. 4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași X
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași X
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2

  43. 4 august: Ora 18.00, Astra Giurgiu – Sepsi – 1
    4 august: Ora 21.00, CFR Cluj – Concordia – 1
    5 august: Ora 18.00, Hermannstadt – Dunărea Călărași – x
    5 august: Ora 21.00, FCSB – Poli Iași – 1
    6 august: Ora 18.00, Viitorul – FC Voluntari – 1
    6 august: Ora 21.00, Gaz Metan Mediaș – Dinamo – x

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 12 =