contact@tikitaka.ro
contact@tikitaka.ro

În loc să se simplifice odată cu trecerea etapelor, clasamentul #PronoLiga1 devine din ce în ce mai complicat. Nume noi se succed etapă de etapă în vârf, iar asta nu poate decât să fie un lucru sănătos pentru frumusețea competiției. Runda trecută a fost una în care cei din vârf au făcut din nou schimb de locuri. Au ”căzut” Echistant și Petru, iar locul lor a fost luat de Cătălin Cernat. Nu a dezamăgit tikitacul Daninho Dj, astfel că acum avem o pereche în vârf. Rămâne de văzut cât vor rezista cei doi acolo sus, dată fiind diferența minimă față de Echidistant, Petru și, surpriză, Marius Danea, un jucător care tace și punctează binișor.

La retrogradare, încă așteptăm ca Mandea să se trezească și să revină în joc, altfel prezența lui în joc va fi în pericol. Cu el semi-retras, lupta se va da între Sebi Răducu și… greu de spus, dat fiind faptul că acest pare condamnat.

După etapa a 9-a, Liga 1 va lua o pauză de două săptămâni, astfel că ne vom reîntâlni doar pe 17 Octombrie!

Iată clasamentul general înainte de etapa cu numărul 10!

Loc Jucator Puncte
1 daninho 49
2 Catalin Cernat 49
3 echidistant 48
4 petru 48
5 Marius Danea 48
6 Alex 47
7 Deki 46
8 Sorin 49 46
9 herdaniel9 46
10 Moty 46
………. …………… …………
30 DjayRares 35
31 robbie 35
32 Drejan Bela 34
33 Sebi Raducu 27
34 Mandea 27

*clasamentul complet AICI!

Etapa a 10-a din Liga 1 propune meciurile:

03 Octombrie 2014, 18:30: FC Brașov – CSMS Iași
03 Octombrie 2014, 21:00: Concordia – Rapid
04 Octombrie 2014, 16:00: Ceahlăul – FC Botoșani
04 Octombrie 2014, 18:30: U Cluj – Pandurii
04 Octombrie 2014, 21:00: Petrolul – Gaz Metan
05 Octombrie 2014, 16:00: Oțelul – Steaua
05 Octombrie 2014, 18:30: Astra – Viitorul
05 Octombrie 2014, 21:00: Dinamo – CSU Craiova
06 Octombrie 2014, 21:00: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj

MODUL DE PARIERE:  

9 meciuri – fiecare jucător va avea la dispoziție 8 pronosticuri simple (de genul 1, X sau 2) plus o dublă (1X, 12, X2) PE FIECARE ETAPĂ! 

Atenție mare când pariați! Dacă veți pune două sau mai multe duble (gen 1x,12,x2) acestea se vor anula!

*Un exemplu de pronosticuri al unei etape îl aveți mai jos!

Termen limită pentru debutul acestei etape:  vineri, 03 Octombrie, ora 18:29!

ATENȚIE! Pentru a veni în sprijinul celor întârziați, de acum înainte o să luăm în considerare toate pronosticurile! Condiția e ca acestea să fie lăsate înainte de începerea meciurilor.

Se considera FINALE doar rezultatele dupa 90 de minute! În cazul in care un meci va fi decis la masa verde din cauza unor incidente (fani pe teren, căderea nocturnei, retrageri în stil Copos, Apocalipsă, invazii de melci) meciul va fi ANULAT!

ÎNCĂ O ATENȚIE! În cazul nefericit în care sunt probleme cu site-ul, trimiteți pronosticurile pe adresa: contact@tikitaka.ro

Exemplu de pariere 8 simple + o dublă!

FC Brașov – CSMS Iași x
Concordia – Rapid x
Ceahlăul – FC Botoșani x
U Cluj – Pandurii x
Petrolul – Gaz Metan 1
Oțelul – Steaua 2
Astra – Viitorul 1
Dinamo – CSU Craiova x
ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

32 COMENTARII

  1. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1X
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii X
    Petrolul – Gaz Metan X
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X

  2. FC Brașov – CSMS Iași 2
    Concordia – Rapid 1
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 1x

  3. 03 Octombrie 2014, 18:30: FC Brașov – CSMS Iași 1
    03 Octombrie 2014, 21:00: Concordia – Rapid x
    04 Octombrie 2014, 16:00: Ceahlăul – FC Botoșani 1
    04 Octombrie 2014, 18:30: U Cluj – Pandurii x
    04 Octombrie 2014, 21:00: Petrolul – Gaz Metan 1
    05 Octombrie 2014, 16:00: Oțelul – Steaua 2
    05 Octombrie 2014, 18:30: Astra – Viitorul 1
    05 Octombrie 2014, 21:00: Dinamo – CSU Craiova 1
    06 Octombrie 2014, 21:00: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  4. 03 Octombrie 2014, 18:30: FC Brașov – CSMS Iași 1
    03 Octombrie 2014, 21:00: Concordia – Rapid 2
    04 Octombrie 2014, 16:00: Ceahlăul – FC Botoșani X
    04 Octombrie 2014, 18:30: U Cluj – Pandurii X
    04 Octombrie 2014, 21:00: Petrolul – Gaz Metan 1
    05 Octombrie 2014, 16:00: Oțelul – Steaua 2
    05 Octombrie 2014, 18:30: Astra – Viitorul 1
    05 Octombrie 2014, 21:00: Dinamo – CSU Craiova X2
    06 Octombrie 2014, 21:00: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X

  5. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 2
    Ceahlăul – FC Botoșani 1x
    U Cluj – Pandurii 1
    Petrolul – Gaz Metan x
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  6. FC Brașov – CSMS Iași x
    03 Octombrie 2014, 21:00: Concordia – Rapid 2
    04 Octombrie 2014, 16:00: Ceahlăul – FC Botoșani x
    04 Octombrie 2014, 18:30: U Cluj – Panduriix
    04 Octombrie 2014, 21:00: Petrolul – Gaz Metan 1
    05 Octombrie 2014, 16:00: Oțelul – Steaua 2
    05 Octombrie 2014, 18:30: Astra – Viitorul 1
    05 Octombrie 2014, 21:00: Dinamo – CSU Craiova 1x
    06 Octombrie 2014, 21:00: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  7. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1x
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  8. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 2
    Ceahlăul – FC Botoșani X
    U Cluj – Pandurii X2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  9. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  10. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  11. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid x2
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  12. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 2
    Ceahlăul – FC Botoșani 1x
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul x
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  13. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1x
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii X
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  14. @claudiuemanoil
    FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii x2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x

  15. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1x
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  16. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid X2
    Ceahlăul – FC Botoșani X
    U Cluj – Pandurii X
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj X

  17. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid X2
    Ceahlăul – FC Botoșani X
    U Cluj – Pandurii 1
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  18. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid x
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  19. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid x
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii x2
    Petrolul – Gaz Metan X
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova x
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  20. 03 Octombrie 2014, 18:30: FC Brașov – CSMS Iași 1
    03 Octombrie 2014, 21:00: Concordia – Rapid X2
    04 Octombrie 2014, 16:00: Ceahlăul – FC Botoșani X
    04 Octombrie 2014, 18:30: U Cluj – Pandurii 2
    04 Octombrie 2014, 21:00: Petrolul – Gaz Metan 1
    05 Octombrie 2014, 16:00: Oțelul – Steaua 2
    05 Octombrie 2014, 18:30: Astra – Viitorul 1
    05 Octombrie 2014, 21:00: Dinamo – CSU Craiova 1
    06 Octombrie 2014, 21:00: ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  21. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1x
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  22. FC Brașov – CSMS Iași 1
    Concordia – Rapid 1 2
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 2
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  23. FC Brașov – CSMS Iași X

    Concordia – Rapid 1

    Ceahlăul – FC Botoșani X

    U Cluj – Pandurii 2

    Petrolul – Gaz Metan X

    Oțelul – Steaua 2

    Astra – Viitorul 2

    Dinamo – CSU Craiova 12

    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  24. FC Brașov – CSMS Iași 2
    Concordia – Rapid 2
    Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii 12
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova x
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

  25. FC Brașov – CSMS Iași x
    Concordia – Rapid x
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1Oțelul – Steaua 2Astra – Viitorul 1Dinamo – CSU Craiova xASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  26. FC Brasov – CSMS Iasi 1
    Concordia – Rapid X2
    Ceahlaul – FC Botosani 1
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Otelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mures – CFR Cluj X

  27. FC Brașov – CSMS Iași x
    Concordia – Rapid 1
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  28. FC Brașov – CSMS Iași 2
    Concordia – Rapid 1
    Ceahlăul – FC Botoșani 1
    U Cluj – Pandurii 2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 2
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj x2

  29. Concordia – Rapid 1X
    Ceahlaul – FC Botosani 1
    U Cluj – Pandurii X
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Otelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mures – CFR Cluj 2

  30. Ceahlăul – FC Botoșani x
    U Cluj – Pandurii x
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua 2
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova 1
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 1x

  31. U Cluj – Pandurii y2
    Petrolul – Gaz Metan 1
    Oțelul – Steaua x
    Astra – Viitorul 1
    Dinamo – CSU Craiova x
    ASA Tg. Mureș – CFR Cluj 2

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + 6 =