Astăzi a avut loc la sediul LPF, tragerea la sorți pentru sezonul competițional 2017/2018 al Ligii 1. Acesta va fi cea de-a 100-a ediție. Va începe pe 14 iulie și se va termina în iunie anul viitor. Este pentru a 3-a oară consecutiv când formatul Ligii 1 este de tip Play-Off / Play-Out.

Program:

Etapa 1 (15-16 iulie)
CS Universitatea Craiova – CSM Poli Iaşi
Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara
FCSB – FC Voluntari
Astra Giurgiu – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Juventus Bucureşti – Dinamo Bucureşti
FC Botoşani – CFR Cluj
FC Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş

Etapa a 2-a (22-23 iulie)
CSM Poli Iaşi – Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj – FC Viitorul Constanţa
Dinamo Bucureşti – FC Botoşani
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Juventus Bucureşti
FC Voluntari – Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara – FCSB
CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a (29-30 iulie)
Concordia Chiajna – CSM Poli Iaşi
FCSB – CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu – ACS Poli Timişoara
CS Juventus Bucureşti – FC Voluntari
FC Botoşani – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

Etapa a 4-a (5-6 august)
CSM Poli Iaşi – CFR Cluj
Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Viitorul Constanţa
FC Voluntari – FC Botoşani
ACS Poli Timişoara – CS Juventus Bucureşti
CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu
Concordia Chiajna – FCSB

Etapa a 5-a (9-10 august)
FCSB – CSM Poli Iaşi
Astra Giurgiu – Concordia Chiajna
CS Juventus Bucureşti – CS Universitatea Craiova
FC Botoşani – ACS Poli Timişoara
FC Viitorul Constanţa – FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Etapa a 6-a (12-13 august)
CSM Poli Iaşi – Dinamo Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CFR Cluj
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara – FC Viitorul Constanţa
CS Universitatea Craiova – FC Botoşani
Concordia Chiajna – CS Juventus Bucureşti
FCSB – Astra Giurgiu

Etapa a 7-a (19-20 august)
Astra Giurgiu – CSM Poli Iaşi
CS Juventus Bucureşti – FCSB
FC Botoşani – Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanţa – CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş – ACS Poli Timişoara
CFR Cluj – FC Voluntari
Dinamo Bucureşti – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a 8-a (26-27 august)
CSM Poli Iaşi – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Voluntari – Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara – CFR Cluj
CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanţa
FCSB – FC Botoşani
Astra Giurgiu – CS Juventus Bucureşti

Etapa a 9-a (9-10 septembrie)
CS Juventus Bucureşti – CSM Poli Iaşi
FC Botoşani – Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanţa – FCSB
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna
CFR Cluj – CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti – ACS Poli Timişoara
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Voluntari

Etapa a 10-a (16-17 septembrie)
CSM Poli Iaşi – FC Voluntari
ACS Poli Timişoara – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Universitatea Craiova – Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FCSB – Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanţa
CS Juventus Bucureşti – FC Botoşani

Etapa a 11-a (20-21 septembrie)
FC Botoşani – CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa – CS Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu
CFR Cluj – FCSB
Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Universitatea Craiova
FC Voluntari – ACS Poli Timişoara

Etapa a 12-a (23-24 septembrie)
CSM Poli Iaşi – ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova – FC Voluntari
Concordia Chiajna – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FCSB – Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu – CFR Cluj
CS Juventus Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani – FC Viitorul Constanţa

Etapa a 13-a (30 septembrie-1 octombrie)
FC Viitorul Constanţa – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani
CFR Cluj – CS Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Astra Giurgiu
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FCSB
FC Voluntari – Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara – CS Universitatea Craiova

Etapa a 14-a (14-15 octombrie)
CSM Poli Iaşi – CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timişoara – Concordia Chiajna
FC Voluntari – FCSB
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Astra Giurgiu
Dinamo Bucureşti – CS Juventus Bucureşti
CFR Cluj – FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş – FC Viitorul Constanţa

Etapa a 15-a (21-22 octombrie)
Gaz Metan Mediaş – CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa – CFR Cluj
FC Botoşani – Dinamo Bucureşti
CS Juventus Bucureşti – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Astra Giurgiu – FC Voluntari
FCSB – ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna – CS Universitatea Craiova

Etapa a 16-a (28-29 octombrie)
CSM Poli Iaşi – Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova – FCSB
ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu
FC Voluntari – CS Juventus Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Botoşani
Dinamo Bucureşti – FC Viitorul Constanţa
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Etapa a 17-a (4-5 noiembrie)
CFR Cluj – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti
FC Viitorul Constanţa – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Botoşani – FC Voluntari
CS Juventus Bucureşti – ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova
FCSB – Concordia Chiajna

Etapa a 18-a (18-19 noiembrie)
CSM Poli Iaşi – FCSB
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova – CS Juventus Bucureşti
ACS Poli Timişoara – FC Botoşani
FC Voluntari – FC Viitorul Constanţa
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti – CFR Cluj

Etapa a 19-a (25-26 noiembrie)
Dinamo Bucureşti – CSM Poli Iaşi
CFR Cluj – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari
FC Viitorul Constanţa – ACS Poli Timişoara
FC Botoşani – CS Universitatea Craiova
CS Juventus Bucureşti – Concordia Chiajna
Astra Giurgiu – FCSB

Etapa a 20-a (2-3 decembrie)
CSM Poli Iaşi – Astra Giurgiu
FCSB – CS Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna – FC Botoşani
CS Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanţa
ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari – CFR Cluj
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Dinamo Bucureşti

Etapa a 21-a (9-10 decembrie)
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti – FC Voluntari
CFR Cluj – ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş – CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanţa – Concordia Chiajna
FC Botoşani – FCSB
CS Juventus Bucureşti – Astra Giurgiu

Etapa a 22-a (16-17 decembrie)
CSM Poli Iaşi – CS Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu – FC Botoşani
FCSB – FC Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova – CFR Cluj
ACS Poli Timişoara – Dinamo Bucureşti
FC Voluntari – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a 23-a (3-4 februarie)
FC Voluntari – CSM Poli Iaşi
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti – CS Universitatea Craiova
CFR Cluj – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş – FCSB
FC Viitorul Constanţa – Astra Giurgiu
FC Botoşani – CS Juventus Bucureşti

Etapa a 24-a (10-11 februarie)
CSM Poli Iaşi – FC Botoşani
CS Juventus Bucureşti – FC Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş
FCSB – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
ACS Poli Timişoara – FC Voluntari

Etapa a 25-a (17-18 februarie)
ACS Poli Timişoara – CSM Poli Iaşi
FC Voluntari – CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti – FCSB
CFR Cluj – Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş – CS Juventus Bucureşti
FC Viitorul Constanţa- FC Botoşani

Etapa a 26-a (24-25 februarie)
CSM Poli Iaşi – FC Viitorul Constanţa
FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş
CS Juventus Bucureşti – CFR Cluj
Astra Giurgiu – Dinamo Bucureşti
FCSB – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Concordia Chiajna – FC Voluntari
CS Universitatea Craiova – ACS Poli Timişoara

 

Play-Off-ul și Play-Out-ul vor începe pe 3/4 martie 2018

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − twelve =