Ovidiu Hoban și-a trecut în palmares cel de-al doilea titlu de campion în Israel după cea de-a 10-a victorie consecutivă a echipei sale, Hapoel Beer Sheva

Beer Sheva a câștigat cu 2-1 partida din deplasare cu principala contracandidată la titlu, Maccabi Tel Aviv. Gazdele au deschis scorul în minutul 23 prin Kjartansson. Maor Melikson în minutul 57 și John Ogu în minutul 89 au semnat victoria echipei lui Hoban. Înainte cu 3 etape până la finalul campionatului israelian, Beer Sheva are 80 de puncte iar următoarea clasată Maccabi Tel Aviv are 69 de puncte.

Liga ha'Al Israel

Ovidiu Hoban a ajuns în Israel în 2014 de la Petrolul Ploiești. Cele mai multe partide le-a jucat în triocoul echipei Gaz Metan Mediaș, mai exact 193 de meciuri în perioada 2005-2011. A mai jucat la Universitatea Craiova, FC Bihor, și U Cluj. Pentru naționala României, Hoban a bifat 27 de partide și a marcat un gol.