Lucian Goian – înger și demon pentru Mumbai City

0
1535

Echipa la care joacă Lucian Goian, Mumbai City a câștigat al 2-lea meci consecutiv în Indian Super League după 3-2 cu North East United.

Fundașul român a fost protagonistul partidei după ce a marcat un autogol și un gol. La 1-0 pentru echipa sa, Goian a marcat în proprie poartă apoi, în minutele de prelungire a reușit să marcheze golul victoriei.

Pentru Goian este al 3-lea gol al său în tricoul indienilor de la Mumbi City. După 16 partide, echipa sa este pe locul 6, la 3 puncte distanță de Play-off. North East United este la a 5-a înfrângere consecutivă ocupând ultimul loc în clasament cu 11 puncte.

În etapa următoare, Mumbai City va juca în deplasare cu Delhi Dynamos.

Articolul precedent#PronoLiga1! Mini-evadare a campionului en-titre! Urmează ultima rundă a sezonului regular!
Articolul următorGolul săptămânii vine din Egipt – execuție din foarfecă de la 16 metri