După o pauză de iarnă de trei luni şi o săptămână s-ar crede că fotbaliştii sunt nerăbdători să păşească din nou pe gazon şi să-şi exprime talentul. Nu a fost cazul însă şi la reluarea ligii secunde din Muntenegru.

Toate meciurile etapei cu numărul 18 din weekend, Berane – Cetinje, Bratstvo – Radnicki, Celik – Otrant, Ibra – Kom, Jezero – Mornar, s-au încheiat la egalitate, 0-0! Partida dintre Igalo şi Graficar a fost amânată, oaspeţii fiind excluşi din campionat. Altfel ar fi fost şase meciuri fără gol marcat în “runda zero”.

Fie că a fost vorba de apărări de cinci stele sau atacanţi de toată jenă, de pregătirea fizică din pauza de iarnă sau terenuri mai impracticabile ca cele de la Târgu Mureş, această etapă îşi are locul în Cartea Recordurilor.