Keșeru a marcat unicul gol al formației Ludogorets în finala Cupei Bulgariei. Echipa sa a pierdut cu scorul de 2-1 în fața formației Botev Plovdiv, ratând astfel șansa de a-și trece în palmares încă un trofeu. Kossoko în minutul 44 și Vutov în minutul 52 au marcat golurile prin care Botev a câștigat primul trofeu din istoria clubului după o secetă de 36 de ani.

Intrat pe teren în minutul 55 în locul olandezului Misidzhan, Claudiu Keșeru a reușit să marcheze în minutul 80 după o prelungire cu capul a lui Cosmin Moți. Golul lui Keșeru avea să fie și ultimul al meciului. Cosmin Moți a fost integralist și a primit un cartonaș galben în minutul 26. Aceasta este cea mai mare surpiză produsă în fotbalul bulgar în ultimii ani. Botev a avut o cotă de 13 la 1.18 la casele de pariuri. Cele două formații se vor întâlni în startul sezonului următor pentru a-și adjudeca Super Cupa Bulgariei.

Keșeru și Moți sunt campioni în Bulgaria cu Ludogorets și vor juca în preliminariile Ligii Campionilor.