Golul marcat de Mirko Vucinic și paradele lui Storari, au împins-o pe Juventus în semifinalele Cupei Italiei, după un meci pe care AC Milan l-a început bine, El Shaarawy deschizând scorul, gol anulat însă de reușita lui Giovinco, care a marcat transformând superb o lovitură liberă din apropiera careului de 16 metri.

Cu cele 90 de minute regulamentare terminate, meciul a intrat în prelungiri, Vucinic, cel care îl înlocuise pe Giovinco în minutul 64, marcand decisiv pentru calificarea celor de la Juventus în semifinale, acolo unde îi așteaptă deja Lazio care a eliminat Catania, scor 3-0.

Celelalte sferturi de finală din Cupa Italiei se vor juca pe 15 ianuarie, Inter – Bologna și pe 16 ianuarie , Fiorentina – Roma.