paulao rayo betis

Faza, mai rar văzută pe un teren de fotbal, a avut loc în timpul meciului Rayo Vallecano – Betis Sevilla. Paulao, jucătorul echipei oaspete, i-a cerut antrenorului său să fie schimbat după ce a greșit decisiv la două dintre golurile primite de Betis în înfrângerea suferită în fața celor de la Rayo, scor 1-3.

O minge trimisă greșit propiului portar în minutul 14 al meciului și un autogol marcat în minutul 27, l-au făcut pe fundașul brazilian să izbucnească în plâns și să ceară schimbarea, părăsind terenul în minutul 32.

Cu această victorie, scor 3-1, Rayo Vallecano ( Raț nu a jucat din cauza suspendării ) acumulează 40 de puncte și se află la un un pas de menținerea în Primera Division, în timp ce Betis, lanterna roșie a clasamentului, și-a semnat practic retrogadarea.