Meci cu 10 goluri în prima Liga din Rusia. Dinamo Moscova a marcat 7 goluri și a primit 3 într-un meci disputat pe teren propriu în compania formației FK Rostov. Balul a fost deschis de fostul atacant a lui Stuttgart și Schalke, Kevin Kuranyi, printr-un penalty în minutul 15. Până la pauză s-au mai înscris alte 4 goluri: Samba 29, Dzsudzsak 37 și Kokorin în minutul 43 pentru Dinamo. Pentru Rostov a marcat Poloz în minutele 35 și 40, prima repriză încheindu-se 4-2 pentru echipa din capitala Rusiei.

Repriza a doua a debutat cu golul lui Kokorin din minutul 48. Acelasi Kokorin a majorat scorul în minutul 61, reușind hattrick-ul. Kuranyi a reușit dubla după ce a marcat 5 minute mai târziu, ducând scorul la 7-2. Tabela a fost înschisă în minutul 90 de moldoveanul Alexandru Gațcan, scor final Dinamo Moscova 7-3 FK Rostov: