În al doilea meci al etapei a 9-a din prima ligă poloneză, s-au întâlnit Arka și Lech Poznan. În finalul primei reprize, oaspeții au avut un corner care a fost însă transformat într-un recital de lufturi. Bălbâieliile celor de la Poznan nu au rămas nepedepsite. Cei de la Arka au reușit să intre în posesia mingii și au plecat pe contraatac. Arka a fost aproape de a marca însă unul dintre fundașii oaspeților și-a salvat echipa în extremis, respingând în corner.

Arka s-a impus cu 1-0 prin golul marcat de Janota în minutul 76. Lech Poznan este pe locul 7 cu 13 puncte în timp ce Arka a urcat pe poziția a 10-a.

La echipa din Poznan este legitimat fostul jucător al Pandurilor și FCSB, Mihai Răduț. Mijlocașul român nu a fost în lot pentru acest meci.