Doi dintre ”românii” din A-League, prima ligă de fotbal a Australiei, Daniel McBreen și Ryan Griffiths au marcat goluri frumoase și importante pentru echipele la care evoluează.

Fostul ”oltean” McBreen a marcat o bijuterie de gol în partida Central Coast – Newcastle Jets 3-0. Acesta a înscris golul de 2-0 în minutul 31 cu o execuție care amintește de starul brazilian Ronaldinho.

Celălalt marcator cunoscut românilor de azi este fostul rapidist Ryan Griffiths. Vârful celor de la Adelaide United a adus un punct prețios pentru echipa sa în meciul cu cei de la Melbourne Heart. Griffiths a egalat la 2 în prelungiri și păstrează pe United în lupta pentru un loc de play-off.

The very latest soccer information here. Now fetching statistics from the football info feed.