Echipa argentiniană Boca Juniors a remizat aseară, 1-1, pe stadionul celor de la Corinthians și a obținut calificarea mai departe în sferturile competiției, după ce, în tur, echipa condusă de Carlos Bianchi se impusese cu scorul de 1-0. Golul asemănător cu cel marcat de Hagi în ’94 marcat de Riquelme a fost de ajuns pentru a consemna revanșa argentinienilor după finala pierdută anul trecut în fața aceluiași adversar.

În urma victoriei de aseară, Boca va întâlni în faza sferturilor pe Newell’s Old Boys, tot din Argentina. Până aseară s-au jucat aproape toate meciurile din optimile Copei Libertadores, ultimele partide rămânând să se dispute în această noapte între Santa Fe (COL) și  Gremio Porto Alegre (BRA), respectiv Tigre (ARG) și Olimpia (PAR)