Cinci eliminări în derby-ul corsican. Mutu nu a fost prezent la lupta cocoșilor

0
1224

O intrare dură a kenyanului Dennis Oliceh asupra portarului gazdelor, Landreau, a declanșat scandalul pe teren, arbitrul fiind nevoit să elimine doi jucători de pe teren, doi de la Ajaccio ( Oliech și Benjamin Andre ) și doi de la Bastia ( Rothen și Thauvi ). În minutul 80 al meciului fusese deja eliminat de la oaspeți și Matthieu Calme pentru cumul de cartonașe galbene. În cele din urmă, Bastia a câștigat meciul, scor 1-0, cu un gol marcat in minutul 47 de catre Toifilou Maoulida.

Pas gresit facut de PSG

În partea de sus a clasamentului, Paris Saint Germain, echipă care va primi miercuri vizita Valenciei în returul optimilor Ligii Campionilor, a pierdut în deplasarea de la Stade Reims, aceștia jucând ultima jumătate de oră cu un jucător mai puțin pe teren. Înfrângerea PSG-ului le dă ocazia celor de la Olympique Lyon de a îi egala în fruntea clasamentului în cazul în care câștigă azi meciul cu Brest ( ora 15:00 ).

Lille – Bordeaux

Articolul precedentBarcelona pierde punctele si nervii. Mourinho invinge pentru prima oară catalanii in campionat