CARDOZO JUAN JESUS BENFICA CUPA PORTUGALIEI VICTORIA GUIMARAESBenfica nu poate și nu poate. Ce să mai? Iar dacă poate, intervine incredibilul. Și uite așa s-a pierdut cel de-al treilea titlu al acestui sezon de către o echipă care e tot mai convinsă că blestemul aruncat de Bela Guttman nu mai poate fi ridicat nici cu DNA-ul.

După ce a pierdut campionatul portughez la limită și finala Europa League în fața celor de la Chelsea în urma unui gol marcat de Ivanovic în minutul 90, echipa antrenată de Jorge Jesus a repetat ”performanța” și a scăpat din mână și Cupa Portugaliei după ce a pierdut finala în fața Victoriei Guimaraes. Asta în pofida faptului că în mintutul 80 scorul le era favorabil, 1-0. Paranormalul a intrat in scenă, Guimaraes a întors rezultatul în ultimele zece minute și faimosul de acum blestem își face din nou simțită prezența.

Ca un bonus ( video mai jos ) , de bucurie că a mai pierdut un titlu, Cardozo a început să danseze puțin cu antrenorul Jorge Jesus.

Oscar Cardozo isi impinge antrenorul, considerandu-l vinovat de pierderea meciului.